ANKARA VE ANITKABİR TURU

ANKARA VE ANITKABİR TURU

anitkabir-gezisi-ankara
anadolu medeniyetleri müzesi
anıtkabir
Ankara-Kalesi-
TBMM
Ankara-Etnografya-Muzesi-02-e1460314924935
anıtkabir 3

ANKARA VE ANITKABİR TURU

 

ANADOLU MEDENİYETLERİ MÜZESİ – ANKARA KALESİ – 1. TBMM – 2. TBMM – KIZILAY 

2 GÜN – 2 GECE 

TUR FİYATI : 529 TL

Sosyal Mesafe ve Tüm Hijyen
Kurallarına Uygun
46 Kişilik Otobüslerde 22 Kişilik Seyahat

TUR TARİHLERİ : 1. TARİH: 16 – 18 EKİM, 2. TARİH: 27 – 29 EKİM, 3. TARİH: 8 – 10 KASIM

1. GÜN İZMİR ÇIKIŞ
Tur Hareket Detayları,
Kalkış Yerleri :
Akşam 23.00 Girne Ofis önü, 23.05 Karşıyaka İskele önü, 23.30 Üçyol, 23.50 Üçkuyular ve 00.10 ‘da Bornova Ege Acil önünden konuklarımızı aldıktan sonra Turgutlu – Salihli – Kula – Afyon üzerinden Ankara’ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz.
1. GÜN ANADOLU MEDENİYETLERİ MÜZESİ – ANKARA KALESİ
Sabah saatlerinde yol üzerinde alacağımız kahvaltımızın (ekstra) ardından Ankara’ya varıyoruz. Başkentimiz de ilk durağımız Türkiye’de tek ‘’ Avrupa Yılın Müzesi Ödülü ‘’ unvanına sahip olan ve Paleolitik Çağ’dan başlayarak günümüze kadar gelen kendine has eserler koleksiyonu ile dünyanın sayılı müzelerinden birisi olan Anadolu Medeniyetleri Müzesi oluyor. Rehberimizin anlatımı eşliğinde bu eşsiz müze ziyaretimizin ardından tüm Ankara manzarasını izleyebileceğimiz, tarihi dokusuna tanıklık edebileceğimiz, içerisinde bulunan çeşitli müzeleri ziyaret edebileceğimiz ve eski Ankara evlerini ve daracık sokaklarını görebileceğimiz Ankara Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Kale ziyaretimiz sırasında keyif kahveleri içebilir, bol bol fotoğraf çekinebilir ve sizlere hatıra kalacak güzel hediyeler alabilirsiniz. Kale gezimizi tamamladıktan sonra otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.
2. GÜN 1. TBMM – 2. TBMM – ETNOGRAFYA MÜZESİ – ANITKABİR – KURTULUŞ SAVAŞI MÜZESİ – KIZILAY – İZMİR

 

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından, Ulus meydanında bulunan 1.Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni yani eski meclisi ve 2.Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni geziyoruz. Meclis gezimizin sonrasında Türkiye Cumhuriyeti döneminde, devlet tarafından planlanıp faaliyete geçirilen ilk müze olan ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün geçici kabri Etnografya Müzesi’ni rehberimizin anlatımı eşliğinde ziyaret ediyoruz. Ardından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ‘ün Anıttepe’ de bulunan kabrine Anıtkabir’e gidiyoruz. Aslanlı yoldan geçerek, Atamızın huzurunda olmanın gururunu hissedip, saygı duruşumuzu gerçekleştiriyoruz ve Kurtuluş Savaşı Müzesi ‘ni geziyoruz. Anıtkabir ziyaretimizin sonrasında Ankara’nın en hareketli bölgesi olan Kızılay Meydanı‘n da rehberimizin belirlediği saate kadar serbest zaman veriyoruz ve yolda gerekli molaları vererek, Afyon üzerinden İzmir’ e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Bir başka The Ivy Travel Agency turunda siz değerli misafirlerimizle görüşmek üzere vedalaşıyoruz.
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
º 1 gece otel konaklaması
º Otelde alınan 1 sabah kahvaltısı ve 1 akşam yemeği
º Lüks araç ile ulaşım
º Seyahat Sigorta Güvence Paketi
º The Ivy Travel Agency Rehberlik Ücreti

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

º Yol üzerinde alınacak sabah kahvaltısı ve akşam yemeği
º Öğle yemekleri
º Tüm yemeklerde alınacak içecekler
º Müze, Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
º Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

 

Enter your keyword