AYTEPE ( YUVACIK KÖYÜ ) MAŞUKİYE ORMANYA TURU

AYTEPE ( YUVACIK KÖYÜ ) MAŞUKİYE ORMANYA TURU

sapanca_golu
masukiye-atv
hobbit evi
serveti köyü
yuvacık barajı
ormanyakamp1
yuvacik-2

 

KEŞFEDİLMEMİŞ AYTEPE ( YUVACIK KÖYÜ ) MAŞUKİYE ORMANYA TURU

2 GÜN – 2 GECE

TUR FİYATI : 449 TL !!!

 

TUR TARİHLERİ : 1. TARİH  : 2 – 4 NİSAN , 2. TARİH : 9 – 11 NİSAN , 3. TARİH : 14 – 16 MAYIS ( Ramazan Bayramı ), 4. TARİH : 21 – 23 MAYIS, 5. TARİH : 28 – 30  MAYIS 
1. Gün İZMİR ÇIKIŞ
Tur Hareket Detayları,
Kalkış Yerleri :
Akşam saat 22.30 Mavişehir Mavibahçe önü hareket, saat 22.45 Bostanlı İskele hareket, 22.50 Acenta önü hareket, saat 23.00 Karşıyaka İskele hareket, saat 23.25 Üçkuyular hareket , saat 23.40 Üçyol hareket, saat 23.55 Bornova Ege Acil önünden siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra, yolda gerekli molaları vererek BalıkesirBursa üzerinden sabah saatlerinde İzmit‘e varıyoruz.
1.GÜN:  İZMİT – AYTEPE ( YUVACIK KÖYÜ ) – DÜZCE
 İzmit’ i panoramik olarak görerek Yuvacık Baraj Gölü havzasına gitmek üzere yolculuğumuza devam ediyoruz yolculuk sonrasında muhteşem güzelliğiyle Baraj Gölü bizleri karşılıyor ve göl kıyısından ve yeşillikler arasından kıvrılarak Yuvacık Baraj Gölü‘nü besleyen önemli su kaynaklarından biri olan Kirazdere Kıyısı‘ndaki serpme köy kahvaltımızı alacağımız tesise varıyoruz. Burada doğanın ve Kirazdere’nin coşkulu sesini dinleyerek keyifle kahvaltımızı yapıyoruz (ekstra). Kahvaltının ardından, yürüyüşün yapıldığı noktaya geçiyoruz. Yürüyüşümüz grubun durumuna bağlı olarak yaklaşık 2-3 saat sürüyor. (Bu yürüyüşe katılmayacak olanlar öğle yemeğine kadar tesiste grubun dönmesini bekleyebilirler.) Parkurumuz vadi içinde, bazen patikada bazen de orman yolunda devam ediyor. Parkurumuz, her yaştan misafirimizin katılacağı yokuş aşağı ve oldukça rahat. Yaklaşık 4 km’lik yürüyüşümüz bu turumuzun en keyifli kısımlarından birisi. Göl manzarası ve Samanlı Dağları‘nın seyrine doyulmaz yeşilliği eşliğinde gözlerimiz ve kuş sesleri ile kulaklarımız bayram ederken küçük şelalelerle karşılaşıyoruz. Bol bol fotoğraf çekme için serbest zaman veriyoruz. Parkurun sonunda Serveti Köyü’ne ulaşıyoruz. Daha sonra geç öğle yemeğimiz (ekstra) için tesise geçiyoruz. Yemekten sonra isteyen misafirlerimiz kamelyalarda oturup çay, kahve keyfi yapabilir dileyen misafirlerimiz çınar ağaçları altında bulunan hamaklarda günün yorgunluğunu atabilirler. Hatta parkur beni yormadı aktivitelere devam dileyen misafirlerimiz için de tesiste ATV Safari, Jeep Safari veya Paintball aktivitelerinden ( ekstra ) mevsim şartlarına göre faydalanabilirler. Günün sonunda bu muhteşem manzaraları geride bırakarak aracımızla otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
2.GÜN: SAPANCA – MAŞUKİYE – ORMANYA –İZMİR DÖNÜŞ
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp Sapanca Gölü’nü görerek, Maşukiye’ye ulaşıyoruz. Ormanlar arasında yer alan Maşukiye’de, tertemiz ve bol oksijenli havasını soluyarak gezintimize başlıyoruz. Etraftaki doğal güzellikler “buraya gelen aşık olur” denilen ve herkesin dudaklarından bir daha geleceğim dedirten bu doğa harikası yerde rehberimizin anlatımlarını dinledikten sonra alacağımız serbest zamanda dileyen misafirlerimiz ATV lerle Safari, Zipline ve Salıncak gibi aktivitelerden faydalanabilirler. Buradan Ormanya Doğal Yaşam Parkı’ na doğru hareket ediyoruz. Burda alacağımız öğle yemeğimiz (ekstra) sonrası gezimize başlıyoruz. Ormanya Doğal Yaşam Parkı projesine 2014 yılında başlanmıştır ve projenin planlaması 10 yıldan fazla zaman sürmüştür. Doğal çevresiyle 4 bin dönümlük alandan oluşan Ormanya Doğal Yaşam Parkı Dünya’nın üçüncü, Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parkıdır. İçerisinde bulunan canlıların doğal koşullarına en yakın ortamda yaşamaları için tüm ihtiyaçların yerine getirildiği bu Doğal Yaşam Parkı’nda gelen ziyaretçiler için de tüm detaylar incelikle ve titizlikle planlanmıştır. 53 farklı türden 467 hayvanı ve bitki türünü içerisinde barındırır. Ala geyikler, ceylanlar, karacalar gibi birçok canlı türü park içerisinde doğal yaşam alanlarında nesillerini sürdürüyor. ”Yüzüklerin Efendisi” ve ”Hobbit” filmiyle ünlenen Hobbit Evleri‘nin bulunduğu alanı da gezerek bu güzel görüntüleri anılarımıza ekliyoruz, son olarak göreceğimiz Ters Ev sonrası dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. BursaBalıkesir yolu üzerinden yolda gerekli molaları vererek İzmir’e dönüyoruz.  Bir başka The Ivy Travel Agency turunda siz değerli misafirlerimizle görüşmek üzere vedalaşıyoruz.
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
º 1 gece otel konaklaması
º Otelde alınan 1 sabah kahvaltısı ve 1 akşam yemeği
º The Ivy Travel Agency Rehberlik Ücreti
º Seyahat Sigorta Güvence Paketi
º Lüks araçla ulaşım
º Araç içi soğuk ikramlar
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
º İlk gün yolda alınacak sabah kahvaltısı
º Öğle yemekleri
º Otelde alınacak ekstra yiyecek ve içecekler
º Müze, Milli Park ve Ören Yerlerine Giriş Ücretleri
º Kişisel alışveriş ve harcamalar

 

 

 

Enter your keyword