BATI KARADENİZ TURU ( Maşukiye – Ormanya )

BATI KARADENİZ TURU ( Maşukiye – Ormanya )

ılıca şelalesi
sapanca gölü
amasra
horma kanyonu
amasra-kalesi
hobbit evi
masukiye-atv
ormanya
safranbolu-turkiye-scaled

 

BATI KARADENİZ TURU 

(SAPANCA GÖLÜ ∼ MAŞUKİYE ∼ ORMANYA )

3 GÜN – 3 GECE 

ORMAN HAVASI EŞLİĞİNDE DADAY YAYLASI…!!!
MUHTEŞEM DOĞASIYLA HORMA KANYONU…!!!
MUHTEŞEM GÖRÜNTÜSÜYLE ILICA ŞELALESİ…!!!
DOĞAL EVLERİYLE SAFRANBOLU…!!!
LEZZET DOLU BALIK VE SALATASIYLA AMASRA…!!!
DOĞANIN AŞIK EDEN GÖRÜNTÜSÜYLE MAŞUKİYE…!!!
EŞSİZ MANZARASIYLA SAPANCA GÖLÜ…!!!
DOĞAL YAŞAM PARKIYLA ORMANYA…!!!

TUR FİYATI : 1799 TL

 

TUR TARİHLERİ: 1. TARİH : 25 – 28 AĞUSTOS, 2. TARİH : 8 – 11 EYLÜL, 3. TARİH : 22 – 25 EYLÜL, 4. TARİH : 6 – 9 EKİM, 5. TARİH : 13 – 16 EKİM, 6. TARİH : 27 – 30 EKİM, 7. TARİH : 10 – 13 KASIM
1.Gece İZMİR ÇIKIŞ
Tur Hareket Detayları,
Kalkış Yerleri :
Akşam saat 19.30 Mavişehir Mavibahçe önü hareket,  saat 19.40 Bostanlı İskele hareket, saat 19.50 Acenta önü  hareket , saat 19.55 Karşıyaka Anıt hareket, saat 20.15 Üçkuyular Ziraat Bankası önü hareket, saat 20.35 Hatay Üçyol Otobüs Durakları hareket, saat 21.00 Bornova Ege Acil önünden siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra, yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda gerekli molalarımızı vererek Balıkesir, Bursa, İzmit üzerinden rehberimiz eşliğinde yolculuğumuza devam ediyoruz.

1.GÜN  ABANT – AMASRA – SAFRANBOLU – KASTAMONU –  DADAY YAYLASI
Sabah saatlerinde Bolu Abant yolu üzerinde bulunan uygun bir tesiste kahvaltımızı ( ekstra ) alıyoruz. Kahvaltı molamızın ardından günü mavi ve yeşil ile selamlamak için Abant Milli Parkı’na gidiyoruz. Gölün etrafında yürüyüş yapıp, tertemiz Abant havasını içimize çekiyor ve bu muhteşem doğa harikası tabiat parkını fotoğrafladıktan sonra rotamızı Mengen – Bartın yolu üzerinden liman ve ticaret şehri olan Çeşm-i Cihan olarak bilinen Amasra’ya çeviriyoruz. Amasra’ya ulaşmadan birkaç kilometre önce Amasra’yı yüksek bir yerden gören ve Fatih Sultan Mehmet’in Amasra’yı ilk gördüğü ve Lalasına “Lala Lala Çeşm-i Cihan bu mu ola” dediği yerde fotoğraf molası veriyoruz. Amasra’ da eski limanda aracımızdan inip sahil boyu gezerek genç yaşta trafik kazasında yaşamını yitiren sevilen şarkıcı Barış Akarsu anısına yapılan heykelinde fotoğraflarımızı çekindikten sonra Sorma Gir kalesi’ni görüp, Çekmeciler Çarşısı‘nda yöreye özgü ahşap ve benzeri hediyeliklerin satıldığı Çekiciler Çarşısı‘nda alış veriş yapıyoruz Amasra’yla özdeşleşmiş olan salata ve balıktan oluşan öğle yemeğimizi (ekstra) alıp küçük liman mevkinden yürüyerek büyük limana doğru yürüyüş yapıyoruz. Gezimizin sonunda otobüsümüze yerleşip muhteşem manzaralar eşliğinde Safranbolu’ya doğru yola çıkıyoruz. Safranbolu’daki gezimize ilk olarak Hıdırlık Tepesi’nden Safranbolu’yu yüksekten gören bir yerle başlıyoruz sonrasında Cinci Han, Cinci Hamam, Kaymakamlar Konağı, Köprülü Camii, Arasta Çarşısı ve diğer çarşılarını gezip meşhur Safranbolu Lokumu almak için alışveriş molası veriyoruz.  Alışveriş molamızın ardından gezimize bir Türkmen köyü olan Safranbolu Yörük Köyü ‘ n deki Sipahioğlu Konağı’nda Filiz teyzenin anlatımını dinleyerek devam ediyoruz. Bu keyifli anlatım sonrasında Kastamonu’ya geçiyoruz. Kastamonu’da Daday ormanlarının içinde bulunan  Daday Yaylası’na  çıkıp İksir Resort Town Otel’imize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.
2.GÜN  KASTAMONU MERKEZ – HORMA KANYONU – ILICA ŞELALESİ – BOLU
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz, Kurtuluş Savaşı’nda destan yazmış kahraman kadınlarımızdan olan Şehit Şerife Bacı Anıtı’nı görüp, fotoğraf molası verdikten sonra Kastamonu’da serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından bugün muhteşem doğaya büyülenmeye hazır olun Küre Milli Parkında bulunan ve dünyanın en büyük ve görkemli kanyonu olan Horma Kanyonu’na gidiyoruz. Kanyon içinde yapacağımız doğayla iç içe ve manzaralar ile dolu yürüyüşümüzde birbirinden güzel fotoğraflar çekebilirsiniz yaklaşık 1 saat sürecek yürüyüşümüzün sonunda Batı Karadeniz’ in incisi olan Pınarbaşı Ilıca Şelalesi’ni görüyoruz alacağımız serbest zaman sonrası aracımızla buluşup  Muhteşem geçen bu günümüzün ardından Bolu merkezdeki Karpalas City Hotel & Spa otelimize gidiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.
3.GÜN SAPANCA – MAŞUKİYE – ORMANYA  – İZMİR
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılıp Sapanca Gölü’nü görerek, Maşukiye’ye ulaşıyoruz. Ormanlar arasında yer alan Maşukiye’de, tertemiz ve bol oksijenli havasını soluyarak turumuza başlıyoruz. Etraftaki doğal güzellikler “buraya gelen aşık olur” denilen ve herkesin dudaklarından bir daha geleceğim dedirten bu  doğa harikası yerde rehberimizin anlatımlarını dinledikten sonra alacağımız serbest zamanda dileyen misafirlerimiz ATV lerle Safari, Zipline ve Salıncak gibi aktivitelerden faydalanabilirler. Buradan Ormanya Doğal Yaşam  Parkı’ na  doğru hareket ediyoruz. Burda alacağımız öğle yemeğimiz sonrası gezimize başlıyoruz.  Ormanya Doğal Yaşam Parkı projesine 2014 yılında başlanmıştır ve projenin planlaması 10 yıldan fazla zaman sürmüştür. Doğal çevresiyle 4 bin dönümlük alandan oluşan Ormanya Doğal Yaşam Parkı Dünya’nın üçüncü, Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parkıdır. İçerisinde bulunan canlıların doğal koşullarına en yakın ortamda yaşamaları için tüm ihtiyaçların yerine getirildiği bu Doğal Yaşam Parkı’nda gelen ziyaretçiler için de tüm detaylar incelikle ve titizlikle planlanmıştır. 53 farklı türden 467 hayvanı ve bitki türünü içerisinde barındırır. Ala geyikler, ceylanlar, karacalar gibi birçok canlı türü park içerisinde doğal yaşam alanlarında nesillerini sürdürüyor. ‘Yüzüklerin Efendisi” ve ‘‘Hobbitler” filmiyle ünlenen Hobbit Evlerinin bulunduğu alanı da gezerek bu güzel görüntüleri anılarımıza ekliyoruz, son olarak göreceğimiz Ters Ev sonrası dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Bursa – Balıkesir yolu üzerinde gerekli  molalarımızı vererek İzmir’e ulaşıyoruz. Bir başka The Ivy Travel Agency turunda siz değerli misafirlerimizle görüşmek üzere vedalaşıyoruz.
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
º 2 gece otel konaklaması
º Otelde 2 sabah kahvaltısı ve 2 akşam yemeği
º The Ivy Travel Agency Rehberlik  Ücreti
º Seyahat Sigorta Güvence Paketi
º Lüks araçla ulaşım
º Araç içinde soğuk ikramlar
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
º İlk gün sabah kahvaltısı
º Öğle yemekleri
º Müze, Ören Yeri ve Milli Park Ücretleri
º Otellerde alınan ekstra yiyecek ve içecekler
º Molalarda alınan yiyecek ve içecekler
º ATV Safari, Zipline, Salıncak Ücretleri

 

Enter your keyword