BATI KARADENİZ TURU ( Yedigöller – Abant )

BATI KARADENİZ TURU ( Yedigöller – Abant )

amasra
ılıca şelalesi
abant
abantt67
amasra-kalesi
horma kanyonu
ılıca-şelalesi-3
1585067861_safranbolu-gezilecek-yerler
safranbolu-turkiye-scaled

BATI KARADENİZ TURU 

(YEDİGÖLLER ∼ ABANT )

3 GÜN – 3 GECE 

ORMAN HAVASI EŞLİĞİNDE DADAY YAYLASI …!!!
MUHTEŞEM DOĞASIYLA HORMA KANYONU…!!!
MUHTEŞEM GÖRÜNTÜSÜYLE ILICA ŞELALESİ…!!!
DOĞAL EVLERİYLE SAFRANBOLU…!!!
LEZZET DOLU BALIK VE SALATASIYLA AMASRA…!!!
DOĞANIN ENFES RENKLERİYLE YEDİGÖLLER…!!!
EŞSİZ MANZARASIYLA ABANT GÖLÜ…!!!

TUR FİYATI : 1799 TL 

TUR TARİHLERİ: 1. TARİH : 25 – 28 AĞUSTOS, 2. TARİH : 8 – 11 EYLÜL, 3. TARİH : 22 – 25 EYLÜL, 4. TARİH : 6 – 9 EKİM, 5. TARİH : 13 – 16 EKİM, 6. TARİH : 27 – 30 EKİM, 7. TARİH : 10 – 13 KASIM

 

1.Gece İZMİR ÇIKIŞ
Tur Hareket Detayları,
Kalkış Yerleri :
Akşam saat 19.30 Mavişehir Mavibahçe önü hareket,  saat 19.40 Bostanlı İskele hareket, saat 19.50 Acenta önü  hareket , saat 19.55 Karşıyaka Anıt hareket, saat 20.15 Üçkuyular Ziraat Bankası önü hareket, saat 20.35 Hatay Üçyol Otobüs Durakları hareket, saat 21.00 Bornova Ege Acil önünden siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra, yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda gerekli molalarımızı vererek Balıkesir, Bursa, İzmit üzerinden rehberimiz eşliğinde yolculuğumuza devam ediyoruz.

1.GÜN  AMASRA – SAFRANBOLU – KASTAMONU – DADAY YAYLASI
Uygun bir tesiste alacağımız sabah kahvaltımızın (ekstra) ardından turumuza başlıyoruz. Mengen – Bartın yolu üzerinden liman ve ticaret şehri olan Çeşm-i Cihan olarak bilinen Amasra’ya gidiyoruz. Amasra’ya ulaşmadan birkaç kilometre önce Amasra’yı yüksek bir yerden gören ve Fatih Sultan Mehmet’in Amasra’yı ilk gördüğü ve Lalasına “Lala Lala Çeşm-i Cihan bu mu ola” dediği yerde fotoğraf molası veriyoruz. Amasra’ da eski limanda aracımızdan inip sahil boyu gezerek genç yaşta trafik kazasında yaşamını yitiren sevilen şarkıcı Barış Akarsu anısına yapılan heykelinde fotoğraflarımızı çekindikten sonra Sorma Gir kalesi’ni görüp, Çekmeciler Çarşısı‘nda yöreye özgü ahşap ve benzeri hediyeliklerin satıldığı Çekiciler Çarşısı‘nda alış veriş yapıyoruz Amasra’yla özdeşleşmiş olan salata ve balıktan oluşan öğle yemeğimizi (ekstra) alıp küçük liman mevkinden yürüyerek büyük limana doğru yürüyüş yapıyoruz. Gezimizin sonunda otobüsümüze yerleşip muhteşem manzaralar eşliğinde Safranbolu’ya doğru yola çıkıyoruz. Safranbolu’daki gezimize ilk olarak Hıdırlık Tepesi’nden Safranbolu’yu yüksekten gören bir yerle başlıyoruz sonrasında Cinci Han, Cinci Hamam, Kaymakamlar Konağı, Köprülü Camii, Arasta Çarşısı ve diğer çarşılarını gezip meşhur Safranbolu Lokumu almak için alışveriş molası veriyoruz.  Alışveriş molamızın ardından gezimize bir Türkmen köyü olan Safranbolu Yörük Köyü ‘ n deki Sipahioğlu Konağı’nda Filiz teyzenin anlatımını dinleyerek devam ediyoruz. Bu keyifli anlatım sonrasında Kastamonu’ya geçiyoruz. Kastamonu’da Daday ormanlarının içinde bulunan  Daday Yaylası’na  çıkıp İksir Resort Town Otel’imize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.
2.GÜN  KASTAMONU MERKEZ – HORMA KANYONU – ILICA ŞELALESİ – BOLU
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz, Kurtuluş Savaşı’nda destan yazmış kahraman kadınlarımızdan olan Şehit Şerife Bacı Anıtı’nı görüp, fotoğraf molası verdikten sonra Kastamonu’da serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından bugün muhteşem doğaya büyülenmeye hazır olun Küre Milli Parkında bulunan ve dünyanın en büyük ve görkemli kanyonu olan Horma Kanyonu’na gidiyoruz. Kanyon içinde yapacağımız doğayla iç içe ve manzaralar ile dolu yürüyüşümüzde birbirinden güzel fotoğraflar çekebilirsiniz yaklaşık 1 saat sürecek yürüyüşümüzün sonunda Batı Karadeniz’ in incisi olan Pınarbaşı Ilıca Şelalesi’ni görüyoruz alacağımız serbest zaman sonrası aracımızla buluşup  Muhteşem geçen bu günümüzün ardından Bolu merkezdeki Karpalas City Hotel & Spa otelimize gidiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.
 3.GÜN  ABANT – YEDİGÖLLER –  İZMİR
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılıp, minibüslerimize binerek (ekstra) güzel bir doğa içi yolculuğumuzla Yedigöller Milli Parkı’na ulaşıyoruz. Sazlıgöl, İncegöl, Küçükgöl, Deringöl, Büyükgöl, Kurugöl ve Seringöl’ü görerek, muhteşem bir doğa ile baş başa kalacağımız Yedigöller’de, yürüyüşler yapıyoruz. Gökkuşağı renklerini andıran rengarenk ağaçlarla kaplı bu ortamda, keyifli saatler geçiriyoruz. Yedigöller’de manzara tepesinden fotoğraf çekme imkanı buluyoruz. Öğle yemeğimizi Yedigöller’de yapılan piknik olarak aldıktan sonra minibüslerle Bolu‘ya dönüyoruz. Otobüsümüzle buluştuktan sonraki durağımız olan bir doğa harikası ABANT GÖLÜ’ ne doğru yola çıkıyoruz. Panoramik olarak göl etrafındaki gezimizi yaparken meşe, köknar, dişbudak, çam, kavak, kayın ve gürgen ağaçlarını, dağ çiçeklerini görüp arasında dolaşırken huzur bulacağınız ve bol bol oksijen soluyacağınız, her mevsimde ayrı güzelliğe sahip olan Abant Gölü’nde, muhteşem doğa manzaralarını fotoğraflarımıza ekleyip, sonrası dönüş yolculuğumuza başlıyoruz Bursa – Balıkesir yolu üzerinde gerekli  molalarımızı vererek İzmir’e ulaşıyoruz. Bir başka The Ivy Travel Agency turunda siz değerli misafirlerimizle görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

º 2 gece otel konaklaması
º Otelde 2 sabah kahvaltısı ve 2 akşam yemeği
º The Ivy Travel Agency Rehberlik  Ücreti
º Seyahat Sigorta Güvence Paketi
º Lüks araçla ulaşım
º Araç içinde soğuk ikramlar
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
º İlk gün sabah kahvaltısı
º Öğle yemekleri
º Müze, Ören Yeri ve Milli Park Ücretleri
º Otellerde alınan ekstra yiyecek ve içecekler
º Molalarda alınan yiyecek ve içecekler
º Yedigöller Girişi ve Minibüs Ücretleri

Enter your keyword