BURSA-TRİLYE-MUDANYA-CUMALIKIZIK-GÖLYAZI TURU

BURSA-TRİLYE-MUDANYA-CUMALIKIZIK-GÖLYAZI TURU

bursa-cumalikizik-gezi-rehberi-4858
bursa_uludag_turlari_bursa_izni_340_3032_0001_L
bursauluabatgölü
Cumalikizik-koyu-Bursa-1024×678
Mudanya,Tirilye,Bursa,Turkey
golyazi-sandallari-750×400

BURSA∼TRİLYE∼MUDANYA∼

CUMALIKIZIK∼GÖLYAZI TURU 

HAFTA SONU FIRSATI

MAVİ ve YEŞİLİN EŞSİZ UYUMU EŞLİĞİNDE HARİKA BİR TATİL SİZLERİ BEKLİYOR.. 

2 GÜN – 1 GECE

TUR FİYATI :749 TL’ den Başlayan Fiyatlarla..!!

Tüm turlarımız da kademeli fiyat değişikliği uygulanabilmektedir. Kademeli kontenjan doldukça fiyatlar artış gösterebilir.

 

TUR TARİHLERİ : 1. TARİH : 23 – 24 NİSAN, 2. TARİH : 2 – 3 MAYIS (Ramazan  Bayramı), 3. TARİH : 21 – 22 MAYIS, 4. TARİH : 4 – 5 HAZİRAN, 5. TARİH : 18 – 19 HAZİRAN, 6. TARİH : 16 -17 TEMMUZ, 7. TARİH : 10 – 11 EYLÜL, 8. TARİH : 24 – 25 EYLÜL, 9. TARİH : 1 – 2 EKİM, 10. TARİH : 15 – 16 EKİM, 11. TARİH : 29 – 30 EKİM, 12. TARİH : 12 – 13 KASIM, 13. TARİH : 26 – 27 KASIM

 

Tur Hareket Detayları
Kalkış Yerleri:
Sabah 06:00 Girne Ofis önü, 06:05 Karşıyaka İskele önü, 06:30 Üçyol, 06:50 Üçkuyular Opet önü, 07:15 Bornova Ege Üniversitesi Hastanesi Acil önü hareket.
1. GÜN TRİLYE – MUDANYA- BURSA
Sabah 06:00 Girne Ofis önü, 06:05 Karşıyaka İskele önü, 06:30 Üçyol, 06:50 Üçkuyular Opet önü, 07:15 Bornova Ege Üniversitesi Hastanesi Acil önünden siz değerli misafirlerimizi alarak turumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz kahvaltı (esktra) molamızın ardından, AkhisarBalıkesirSusurluk üzerinden Bursa’nın tarih kokan kasabalarından biri olan Mudanya ilçesinde yer alan Trilye’ye doğru yola çıkıyoruz. Ahşap ve kerpiçten yapılmış çoğunlukla üç katlı evleri ile masallardan çıkmış gibi bir güzelliğe sahip olan Trilye’ye (günümüzdeki ismi Zeytinbağı) vardığımızda, ara sokaklarında yürüyüşler yaparak, 1980’lere kadar ilkokul olarak kullanılan Taş Mektep’i (Ruhban Okulu), geçmişte Rum Kilisesi olan Dündar Evi’ni, Fatih Cami’yi (Hagios Stephanos Kilisesi), sütunları İskenderiye’den getirilen Kemerli Kilise’yi (Panagia Pantobasilissa Bakire Meryem) ve tarihi Trilye evlerini gezdikten sonra, keyifli anılar eşliğinde zeytinleriyle ünlü bu şirin köyden ayrılıyoruz. Ardından, yeşillikler içerisindeki doğası, zeytin kokulu sokakları ve MÖ 700’lere dayanan tarihi ile Mudanya’ya varıyoruz. Mudanya gezimize, 11 Ekim 1922’de imzalanan Mudanya Mütarekesi’ne (Mudanya Ateşkes Antlaşması) ev sahipliği yapan Mudanya Mütareke Evi ile başlıyoruz. Sonrasında restore edilen tarihi binaları, Osmanlı konaklarını, mavi ve yeşilin bizleri mest edeceği sahili yapacağımız yürüyüşler eşliğinde gezdikten sonra bol bol birbirinden renkli fotoğraflar çekip, Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk başkenti olan Bursa’ya varıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.
2. GÜN BURSA – CUMALIKIZIK – ULUABAT GÖLÜ – GÖLYAZI – İZMİR
Sabah otelde alınan kahvaltımızın ardından, Yıldırım Bayezid tarafından yaptırılan Ulu Camii, Yeşil Türbe, Yeşil Camii, Orhan Gazi, Osman Gazi ve Türbesi’ni ziyaret edip, zamanında en önemli tüccarlara ev sahipliği yapan tarihi Koza Han’ı (İpekçiler Çarşısı) geziyor ve Bursa’nın meşhur İskender Kebabı’nı yemek için öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Öğle yemeği molamızın sonrasında, Uludağ’ın eteklerine kurulmuş beş ‘’Kızık’’ köyünden biri olan Cumalıkızık Köyü’ne gidiyoruz. Bu köyün en büyük özelliği moloz, taş, ağaç ve kerpiçten yapılan genellikle üç katlı olan evleridir. Sarı, beyaz, mavi ve mor renklere boyanmış evler; kaldırımsız, taş döşeli, çok dar olan sokaklarla süslenmektedir. Sokakların her biri bizleri köy meydanına çıkaracak bu güzel köyde serbest zaman verip, yöresel ürünler satan köy kadınlarından alışveriş yapma imkanına sahip olacağız. Cumalıkızık Köyü’nde geçireceğimiz keyifli zamanımızın sonrasında, dönüş güzergahımızda bulunan Uluabat Gölü, Gölyazı Köyü’ne gidiyoruz. Gölyazı Köyü, Uluabat Gölü kıyısında yer alan eşsiz günbatımı manzarasına sahip ve el değmemiş doğasıyla Türkiye’nin en güzel balıkçı köylerinden birisidir. Balıkçılığın sadece erkeklere özgü bir iş olmadığı Gölyazı sokaklarında vereceğimiz serbest zamanımızda dolaşırken oturmuş balık ağı ören kadınları görebiliriz. Arnavut kaldırımlı dar sokakları gezdikten sonra köy meydanın da bulunan tarihi çınar ağacının altında akşam çaylarımızı içip, her köşesi bir fotoğraf karesini andıran bu doğa harikası köye veda ediyoruz. Ardından SusurlukBalıkesirAkhisar üzerinden akşam saatlerinde İzmir’e dönüyoruz. Bir başka The Ivy Travel Agency turunda siz değerli misafirlerimizle görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
º 1 gece otel konaklaması
º Otelde alınan 1 sabah kahvaltısı ve 1 akşam yemeği
º The Ivy Travel Agency Rehberlik Ücreti
º Seyahat Sİgorta Güvence Paketi
º Lüks araçla ulaşım
º Araç içi soğuk ikramlar

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

º İlk gün sabah kahvaltısı
º Öğle yemekleri
º Molalar ve Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları
º Kişisel harcamalar
º Müze, Ören Yerleri, Uludağ Milli Park giriş ücretleri

 

Enter your keyword