UÇAKLI BUTİK MARDİN

UÇAKLI BUTİK MARDİN

20180903164122737_kasimiye medresesi logo
Kafro-Köyü
Dara-Antik-Kenti-Mardin
mor-gabriel-manastiri
nn
IMG-20210827-WA0054

UÇAKLI BUTİK MARDİN TURU

3 GÜN – 2 GECE

⇒ Diyarbakır Gidiş – Mardin Dönüş Farkı İle.. !!
⇒ 1 Gece Mardin / 1 Gece Midyat Konaklama Farkı İle..!!
⇒ Reyhani Gecesi Farkı İle..!!
⇒ Kafro Köyü’nde Pizza Farkı İle..!!
⇒Dara Harabeleri Farkı İle..!!
Diyarbakır, Suriçi, Mardin Müzesi, Kırklar Kilisesi, Mardin Çarşıları, Mardin Merkez Gezisi, Zinciriye Medresesi, Deyrulzafaran Manastırı, Midyat, Elbeğendi ( Kafro ) Köyü, Ezidi Köyü, Meryem Ana Kilisesi, Mor Gabriel Manastırı, Nusaybin, Mor Augin Manastırı, Dara Antik Kenti, Kasımiye Medresesi

ERKEN REZERVASYON FİYATI : 2599 TL 

TUR TARİHLERİ : 1. TARİH : 27 – 29 MAYIS,  2. TARİH : 10 – 12 HAZİRAN, 3. TARİH : 15 – 17 TEMMUZ, 4. TARİH : 9 – 11 EYLÜL,  5. TARİH : 14 – 16 EKİM, 6. TARİH : 21 – 23 EKİM 
1.GÜN İZMİR- DİYARBAKIR – MARDİN – ZİNCİRİYE MEDRESESİ – REYHANİ GECESİ 
Siz değerli misafirlerimizle Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşup, check-in işlemleri sonrasında, saat 05:50 Sunexpress Hava Yolları uçağı ile hareket ederek, Diyarbakır Havalimanı’na ulaşıyoruz. Diyarbakır‘da bizi bekleyen aracımıza binerek ilk önce Diyarbakır Suriçi‘ne geçip kahvaltımızı ( ekstra ) alıyoruz. Ardından Mardin‘e hareket edip, eski Süryani Katolik Patrikhanesi olan, günümüzün Mardin Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından yürüyerek Mardin şehir turumuza devam ediyoruz. Mardin’in en önemli Süryani kiliselerinden Kırklar Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Mardin Çarşıları ( Marangozlar, Bakırcılar, Tellallar, Sipahi vb.) , Süryani taş ustalarının elemeği Mardin Evleri, Artuklu Dönemi önemli eserlerinden ve Mardin’in sembolü olmuş Ulu Cami, Mimar Sarkis Bin Lole’nin güzel eserlerinden biri olan Eski PTT Binası, Kız Meslek Lisesi Kapısı ve Artuklu Dönemi’nin önemli medreselerinden Zinciriye Medresesi şehirdeki yürüyüşümüzde göreceklerimizden bazıları. Alacağımız öğle yemeğinin ardından, serbest zaman sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimizle Mardin’ e özgü ‘Reyhani Gecesi (ekstra) ’ ne gidiyoruz.
2.GÜN DEYRULZAFARAN MANASTIRI – MİDYAT – KAFRO KÖYÜ – EZİDİ KÖYÜ – MERYEM ANA KİLİSESİ
Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Eski bir Güneş Tapınağı’nın üstüne kurulmuş ve bir zamanlar Dünya Süryanilerinin Patriklik merkezi olan Deyrulzafaran Manastırı’nı geziyoruz .Buradaki gezimizin sonrasında Midyat’a hareket ediyoruz.. Ardından Midyat merkezin daracık sokaklarında yürüyerek Midyat’ı geziyoruz. Midyat’ın sembolü haline gelen ve Film Platosu olarak da kullanılan Devlet Konukevi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında Süryani ustalarının elemeği olan Telkari sanatının en güzel örneklerini göreceğiniz, Süryani şaraplarından tadacağınız, yöreye ait badem şekeri ve kuruyemiş alışverişi yapabileceğiniz Midyat Çarşısını geziyoruz. Öğle yemeğimizi almak üzere Elbeğendi ( Kafro ) Köyü’ne doğru yola çıkıyoruz. Konsept Pizzalarıyla meşhur bu etkileyici Süryani Köyü’nde öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından bir başka etkileyici atmosfere sahip olan Ezidi köyüne doğru yola çıkıyoruz. Daha sonra zamanımız yetişirse dönemin görkemini algılamak için, mimari özellikleri bakımından eşsiz, 2 bin yıllık anıtın üzerine kurulmuş Meryem Ana Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3.GÜN MOR GABRİEL MANASTIRI – NUSAYBİN – MOR AUGİN MANASTIRI – DARA ANTİK KENTİ – İZMİR
Sabah otelde alacağımız erken kahvaltımızın ardından, Turabdin Bölgesi Metropolitlik merkezi olan Mor Gabriel Manastırı’nı ziyaret ediyoruz ve sonrasında Kuzey Mezopotamya’nın giriş kapısı Nusaybin’e hareket ediyoruz. 1700 yıllık tarihi ile keşfedilmeyi bekleyen, Mezopotamya’nın Sümelası Mor Augin Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında Güneydoğu’nun Efes’i olarak bilinen Dara’ya geçiyoruz. Eski Çağlarda Mezopotamya’nın önemli yerleşimlerinden biri ve İpek Yolu üzerinde Doğu Roma Dönemi’nde askeri bir garnizon olan Dara Antik Kenti’nde Kaya mezarları, sarnıçlar ve zindanı ziyaret ediyoruz. Artuklu Dönemi’nde inşaatına başlanıp, Akkoyunlu Dönemi’nde bitirilen ve şehrin önemli anıt eserlerinden Kasımiye Medresesi’ni ziyaret edip, akşam yemeğimizi yine yöreye özgü tatlardan aldıktan sonra  Mardin Havalimanı`na geçiyoruz. Check-in işlemleri sonrasında,  saat 23:05 Sunexpress Hava Yolları uçağı ile hareket ederek, İzmir`e dönüş yapıyoruz.  Bir başka The Ivy Travel Agency turunda siz değerli misafirlerimizle görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

  • Uçak saatleri belirtilen havayolu firmasından alınmış olup olası rotar, saat değişiklikleri ya da iptallerden The Ivy Travel Agency sorumlu değildir.
  • Hava şartlarından, uçak saat değişikliklerinden ya da mücbir sebeplerden dolayı gerçekleştirilemeyen turlardan The Ivy Travel Agency sorumlu değildir.
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
º Gidiş – dönüş uçak biletleri
º 2 gece otel konaklaması
º Otelde 2 sabah kahvaltısı ve 2 akşam yemeği
º Lüks araçla ulaşım
º The Ivy Travel Agency Rehberlik Ücreti
º Seyahat Sigorta Güvence Paketi
º Araç içi soğuk ikramlar
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
º İlk gün sabah kahvaltısı
º Öğle yemekleri
º Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri
º Reyhani Gecesi
º Tüm yolculuk boyunca alınan kişisel (ekstra) yiyecek ve içecekler

Enter your keyword