BUTİK MARDİN

BUTİK MARDİN

20180903164122737_kasimiye medresesi logo
Kafro-Köyü
Dara-Antik-Kenti-Mardin
mor-gabriel-manastiri
nn

 BUTİK MARDİN TURU

3 GÜN – 2 GECE

 

MARDİN – MİDYAT – KAFRO KÖYÜ
NUSAYBİN ve REYHANİ GECESİ
FARKI İLE…

ERKEN REZERVASYON FİYATI : 1299 TL 

TUR TARİHLERİ : 1. TARİH : 16 – 18 NİSAN,  2. TARİH : 30 NİSAN – 2 MAYIS, 3. TARİH : 14 – 16  MAYIS,          4. TARİH : 28 – 30 MAYIS,  5. TARİH : 25 – 27 HAZİRAN 

 

1.GÜN 
Sabah saat  05.00’da İzmir Adnan Menderes Havalimanı  Sun Ekspress Havayolları kontuarında buluşuyor, saat 06.00 uçağıyla  Diyarbakır’a uçuyoruz. Diyarbakır’da bizi bekleyen aracımıza binerek ilk önce Diyarbakır Suriçi‘ne geçip kahvaltımızı ( ekstra ) alıyoruz. Ardından Mardin‘e hareket edip, eski Süryani Katolik Patrikhanesi olan, günümüzün Mardin Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından yürüyerek Mardin şehir turumuza devam ediyoruz. Mardin’in en önemli Süryani kiliselerinden Kırklar Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Mardin Çarşıları ( Marangozlar, Bakırcılar, Tellallar, Sipahi vb.) , Süryani taş ustalarının elemeği Mardin Evleri, Artuklu Dönemi önemli eserlerinden ve Mardin’in sembolü olmuş Ulu Cami, Mimar Sarkis Bin Lole’nin güzel eserlerinden biri olan Eski PTT Binası, Kız Meslek Lisesi Kapısı ve Artuklu Dönemi’nin önemli medreselerinden Zinciriye Medresesi şehirdeki yürüyüşümüzde göreceklerimizden bazıları. Alacağımız öğle yemeğinin ardından,serbest zaman sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimizle Mardin’ e özgü ‘Reyhani Gecesi (ekstra) ’ ne gidiyoruz.
2.GÜN
Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Eski bir Güneş Tapınağı’nın üstüne kurulmuş ve bir zamanlar Dünya Süryanilerinin Patriklik merkezi olan Deyrulzafaran Manastırı’nı geziyoruz .Buradaki gezimizin sonrasında Midyat’a hareket ediyoruz.. Ardından Midyat merkezin daracık sokaklarında yürüyerek Midyat’ı geziyoruz. Midyat’ın sembolü haline gelen ve Film Platosu olarak da kullanılan Devlet Konukevi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında Süryani ustalarının elemeği olan Telkari sanatının en güzel örneklerini göreceğiniz, Süryani şaraplarından tadacağınız, yöreye ait badem şekeri ve kuruyemiş alışverişi yapabileceğiniz Midyat Çarşısını geziyoruz.Öğle yemeğimizi almak üzere Elbeğendi ( Kafro ) Köyü’ne doğru yola çıkıyoruz. Konsept Pizzalarıyla meşhur bu etkileyici Süryani Köyü’nde öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından bir başka etkileyici atmosfere sahip olan Ezidi köyüne doğru yola çıkıyoruz. Daha sonra zamanımız yetişirse dönemin görkemini algılamak için, mimari özellikleri bakımından eşsiz, 2 bin yıllık anıtın üzerine kurulmuş Meryem Ana Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3.GÜN
Sabah otelde alacağımız erken kahvaltımızın ardından, Turabdin Bölgesi Metropolitlik merkezi olan Mor Gabriel Manastırı’nı ziyaret ediyoruz ve sonrasında Kuzey Mezopotamya’nın giriş kapısı Nusaybin’e hareket ediyoruz. 1700 yıllık tarihi ile keşfedilmeyi bekleyen, Mezopotamya’nın Sümelası Mor Augin Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında Güneydoğu’nun Efes’i olarak bilinen Dara’ya geçiyoruz. Eski Çağlarda Mezopotamya’nın önemli yerleşimlerinden biri ve İpek Yolu üzerinde Doğu Roma Dönemi’nde askeri bir garnizon olan Dara Antik Kenti’nde Kaya mezarları, sarnıçlar ve zindanı ziyaret ediyoruz. Artuklu Dönemi’nde inşaatına başlanıp, Akkoyunlu Dönemi’nde bitirilen ve şehrin önemli anıt eserlerinden Kasımiye Medresesi’ni ziyaret edip Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Diyarbakır‘a vardıktan sonra  İzmir’e hareket etmek için, Diyarbakır Havalimanı’na geçiyoruz.. Havalimanında saat 21.00’ da bilet işlemlerimizin ardından Sun Ekspress Havayolları 22.40 uçağı ile İzmir’e dönüyoruz. Bir başka The Ivy Travel Agency gezisinde buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle  vedalaşıyoruz.
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
º Gidiş – dönüş uçak biletleri
º 2 gece otel konaklaması
º Otelde 2 sabah kahvaltısı ve 2 akşam yemeği
º Lüks araçla ulaşım
º The Ivy Travel Agency Rehberlik Ücreti
º Seyahat Sigorta Güvence Paketi
º Araç içi soğuk ikramlar
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
º İlk gün sabah kahvaltısı
º Öğle yemekleri
º Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri
º Reyhani Gecesi
º Tüm yolculuk boyunca alınan kişisel (ekstra) yiyecek ve içecekler

Enter your keyword