ESKİŞEHİR-BEYPAZARI-ANKARA TURU

ESKİŞEHİR-BEYPAZARI-ANKARA TURU

beypazarı
ANITKABİR
e1
Eskisehir-porsuk-cayi-tekne
TBMM
anıtkabir 3
1585000505_beypazari-gezilecek-yerler
eskisehir-odunpazari-evleri-izmit-gezi-rehberi

ESKİŞEHİR ∼ BEYPAZARI ∼ ANKARA TURU

ESKİŞEHİR ve BEYPAZARI KONAKLAMA !!!

Beypazarı’nda Yöresel Eğlence ve Yemek Fiyata Dahil !!!

3 GÜN – 2 GECE

 TUR FİYATI: 1499 TL 

TUR TARİHLERİ : 1. TARİH : 2 -4 MAYIS (BAYRAM), 2. TARİH : 20 – 22 MAYIS, 3. TARİH : 10 – 12 HAZİRAN, 4. TARİH : 24 – 26 HAZİRAN, 5. TARİH : 10 – 12 TEMMUZ (BAYRAM), 6. TARİH : 28 – 30 AĞUSTOS, 7. TARİH : 9 – 11 EYLÜL, 8. TARİH : 23 – 25 EYLÜL, 9. TARİH : 14 – 16 EKİM, 10. TARİH : 28 – 30 EKİM, 11. TARİH : 11 – 13 KASIM
Tur Hareket Detayları
Kalkış Yerleri
Sabah saat 06.00 Mavişehir MaviBahçe önü , saat 06.05 Bostanlı İskele Tramvay Durağı arkası , saat 06.15 Girne Ofis önü , saat 06.30 Üçkuyular Fahrettin Altay Ziraat Bankası önü , saat 06.45 Üçyol Otobüs Durakları önü, saat 07.00 Bornova Ege Üniversitesi Hastanesi Acil önü hareket.
1.GÜN  UŞAK – ESKİŞEHİR
Belirlenen noktalardan misafirlerimizi aldıktan rehberimiz eşliğinde yolculuğumuza başlıyoruz. Uşak, üzerinden yolda vereceğimiz uygun molalarla ve güzel bir yolculukla öğle saatlerinde Eskişehir’ de oluyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası Eskişehir’ de ilk olarak Sazova Parkı’na gidiyoruz. Burada bizleri bekleyen trene binerek parkın çevresinde gezinti yapıyoruz. Parkın içindeki gölet üzerinde bulunan Venedik Korsan Gemisi’ni (birebir örneği yapılmış) geziyoruz. Sazova Parkı gezimiz ardından serbest zamanda burada yaşayan Tatar kültürünün en önemli örneklerinden tatmak için öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. (Tatar böreği ve Tatar mantısı önerilir). Şiirsel kent Eskişehir gezimize kentin kuruluş yeri olan Odun Pazarı ile devam ediyoruz. Renkli, ahşap süslemeli, cumbalı evlerin resimlerini çekip çevre gezisi yapıyoruz. Yaşanmış tarihin izlerini yansıtan Çağdaş Cam Müzesi’ni geziyoruz daha sonra Balmumu Müzesi ve Kurtuluş Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Kanuni Sultan Süleyman döneminde (1525) yaptırılmış görkemli bir yapıya sahip Kurşunlu Camii ve Külliyesi’ni geziyoruz. Tarihi Atlıhan Çarşısı’nda, Eskişehir’e özgü geleneksel el sanatlarımızdan olan Lületaşı’nın işlenişini izleyip alış veriş yapıyoruz. Bu güzelliklerin ardından Kentin güzel tesislerinden olan Şelale Park’a çıkıyoruz. Eskişehir’i kuşbakışı seyrederek kahvelerimizi yudumluyoruz ve otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 4* Capella Otel’de.
2.GÜN: ESKİŞEHİR – BEYPAZARI
Sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılarak, 1961 yılında yapılan Cumhuriyetimizin ilk Türk yapımı otomobili Devrim Arabası‘ nı görmeye gidiyoruz. Daha sonra Eskişehir’e güzellik ve serinlik katan Porsuk Çayı kenarında çaylarımızı içip (zamanlama uygunsa) küçük motorlarla tekne turu (ekstra) yapıyoruz. Ardından içinde yapay kumsalı ve denizi olan kültürleri buluşturan Kent Park’ı geziyoruz. Gezimizin sonrası bu güzel şehirden ayrılarak, Beypazarı’na doğru yola çıkıyoruz. Evleri ile ünlü olan beldemiz mimarisinin özelliklerini ve yaşayış şekillerini ince bir çizgide yaşatır, Beypazarı gezimize Kurşunlu Camiiİncirli CamiiTaşmektep’i görerek başlıyoruz, şehrin tüm güzelliğini yansıtan Hıdırlık Tepesi’nde, çekeceğimiz fotoğraflar arşivimizde anılarımızda yer alıcak. Beypazarı Çarşısı‘nda alacağımız serbest zamanda Gümüş ve Beypazarı kurusu alışverişi yapabilirsiniz. Daha sonra konaklayacağımız otelimize geçiyoruz. Konaklama Beypalas Otel’de. Akşam yemeğimizi meşhur Bağ Evi’nde yöresel yemeklerden oluşan menülerle canlı müzik eğlencesi eşliğinde  alıyoruz.
3.GÜN BEYPAZARI – ESKİ VE YENİ MECLİS – ANITKABİR – İZMİR
Sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılarak, Ankara’ ya ulaşıyoruz. Burada ilk olarak Ulus meydanında bulunan 1.Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni yani eski meclisi ve 2.Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni geziyoruz. Meclis gezimizin sonrasında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ‘ün Anıttepe’ de bulunan kabrine Anıtkabir’e gidiyoruz. Aslanlı yoldan geçerek, Atamızın huzurunda olmanın gururunu hissedip, saygı duruşumuzu gerçekleştiriyoruz ve Kurtuluş Savaşı Müzesi ‘ni geziyoruz. Anıtkabir ziyaretimizin sonrasında Anıtkabir çevresinde bulunan restoranlarda alacağımız öğle yemeğimiz( ekstra ) ardından  İzmir’e geri dönüş yapmak için otobüsümüzle uygun yerlerde mola vererek yola çıkıyoruz. Bir başka The Ivy Travel Agency turunda siz değerli misafirlerimizle görüşmek üzere vedalaşıyoruz.
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
º 2 gece otel konaklaması
º Otelde alınan 2 sabah kahvaltısı ve 2 akşam yemeği
º The Ivy Travel Agency Rehberlik Ücreti
º Seyahat Sİgorta Güvence Paketi
º Lüks araçla ulaşım
º Araç içi soğuk ikramlar
º Beypazarı’nda Yöresel Eğlence
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
º İlk gün sabah kahvaltısı
º Öğle yemekleri
º Alınacak tüm içecekler
º Kişisel harcamalar
º Porsuk Çayı tekne turu
º Müze ve Ören Yerlerine giriş ücretleri

 

 

Enter your keyword