İSTANBUL-AĞVA-ŞİLE-ADALAR

İSTANBUL-AĞVA-ŞİLE-ADALAR

EEEE
fener-balat turu 2
f0724c88-0e2d-45b9-98e0-8d50f0cba099
5afcaedc-737b-4703-bde1-474f40ed6c28
Ekran Alıntısı
AAA
adalar_genel-00-04-min
75f32a6a-aa72-44b0-91fd-0b27fbc7a542
81d82770-187d-401c-86c3-1675e94e1736

 

İSTANBUL KÜLTÜR ve KEYİF TURU

( Şile ∼ Ağva ∼ Adalar )
√ Şile, Ağva Tekne Turu Farkı !!
√ Yemekli Kumkapı Eğlencesi Farkı !!
√ Adalar Turu Farkı !!
3 GÜN – 3 GECE
ŞİLE – AĞVA – POLONEZKÖY – PANORAMA 1453 FETİH MÜZESİ – BOĞAZ TURU – DOLMABAHÇE SARAYI – TAKSİM – İSTİKLAL CADDESİ – TOPKAPI SARAYI – AYASOFYA CAMİİ – MİNİATÜRK – KUMKAPI – BALAT – HEYBELİADA – BÜYÜKADA

TUR FİYATI :1599 TL’ den Başlayan Fiyatlarla..!!

Tüm turlarımız da kademeli fiyat değişikliği uygulanabilmektedir. Kademeli kontenjan doldukça fiyatlar artış gösterebilir.

 

TUR TARİHLERİ: 1. TARİH : 1 -4 MAYIS ( Ramazan Bayramı ), 2. TARİH : 19 – 22 MAYIS, 3. TARİH : 16 – 19 HAZİRAN, 4. TARİH : 11 – 14 TEMMUZ ( Kurban Bayramı ), 5. TARİH : 27 – 30 AĞUSTOS, 6. TARİH : 15 – 18 EYLÜL, 7. TARİH : 27 – 30 EKİM  
1. GECE İZMİR ÇIKIŞ
Tur Hareket Detayları,
Kalkış Yerleri :
Akşam 22.00 Girne Ofis önü , 22.15 Üçyol , 22.30 Üçkuyular ve 23.00 ‘da Bornova Ege Acil önünden konuklarımızı alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Manisa, Saruhanlı, Akhisar, Balıkesir, Susurluk, Gemlik, Yalova üzerinden uygun yerlerde molalar vererek sabah saatlerinde Ağva’ya ulaşıyoruz.
1.GÜN AĞVA – ŞİLE – POLONEZKÖY – DOLMABAHÇE SARAYI  – TAKSİM – İSTİKLAL CADDESİ

Serbest zamandaki sabah kahvaltımızın (ekstra) ardından gezimize doğayla romantizmin iç içe olduğu Ağva ile başlıyoruz. Burada katılacağımız muhteşem tekne gezimizin (ekstra) ardından Şile’ye geçiyoruz. Burada ilk olarak Türkiye’nin en büyük Dünyanın da ikinci büyük Feneri olan Şile Feneri gezisi ile başlıyoruz. Daha sonra İstavrit Tepesi, Hanımsuyu Çeşmesi, Şehitler Anıtı, Kavala Parkı göreceğimiz yerler arasında. Çarşısında verilen serbest zamanda öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ünlü Şile bezlerinden yapılmış ürünleri alma fırsatı bulabilirler. Daha sonra Polonezköy’e hareket ediyoruz. 1842’de Polonya’nın işgal edilmesiyle Anadolu’ya gelen Polonyalılar tarafından kurulan bu beldemiz kayın, kestane, meşe ormanları içerisinde bir doğa harikası. Buradaki gezimiz sonunda oksijen depolamış olarak İstanbul’a varıyoruz. İlk önce  Ardından Dolmabahçe Sarayı‘nı geziyoruz.  Bu güzelliğin ardından İstanbul merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde yedikten sonra belirlenen saatte lobide buluşup dileyen misafirlerimiz ile Taksim‘e İstiklal Caddesi‘ne gidiyoruz. Burada meşhur Taksim Anıtı’nı görüyor ve İstanbul’un gözbebeği olan İstiklal Caddesi’nde serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımız da dileyen misafirlerimiz Yeşilçam Sokağı, Çiçek Pasajı ve Nevizade Caddesi’ni gezip, Galata Kulesi’ne çıkabilirler. Keyifli geçen bir akşamın ardından rehberimizin belirlediği saatte buluşup otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.
2.GÜN PANORAMA 1453 FETİH MÜZESİ – SULTAN AHMET MEYDANI – TOPKAPI SARAYI – AYASOFYA CAMİİ – YEREBATAN SARNICI – MİNİATÜRK – BOĞAZ TURU – KUMKAPI 
Sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılıyoruz. İstanbul gezimize ilk olarak İstanbul fethini anlatan Panorama 1453 Fetih Müzesi’ni gezerek başlıyoruz. Ardından tarihi yarımada gezimizde sırası ile HipodrumObelisk (Dikilitaş) – Örmeli DikilitaşYılanlı SütunAlman Çeşmesi’ni gezip fotoğraflıyoruz.  Serbest zamanda Sultan Ahmet Meydanı’nda (arzu edenler Sultan Ahmet köftecisinde) öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Molamızın ardından Dünya Kültür Mirası’nın en değerli yapıtlarından olan Topkapı Sarayı’nı ve Ayasofya Camii‘ni  geziyoruz. Yerebatan Sarnıcı ve Türkiye’nin vitrini olan MİNİATÜRK’ü gezdikten sonra bizleri bekleyen özel teknemize binerek Yedi Tepe İstanbul turumuza Boğaz Turu (ekstra) ile devam ediyoruz. Tekne gezimiz sırasında rehberimizin anlatımı eşliğinde Çırağan Sarayı, Rumeli Hisarı, Kız Kulesi gibi güzide yapıların yanı sıra, Boğaz’ın her iki yakasına inci taneleri gibi sıralanmış olan Tarihi Yalıları ve Köşkleri görüyoruz. Keyif ve kültür dolu bir günün sonunda otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde yedikten sonra belirlenen saatte lobide buluşup dileyen misafirlerimiz ile Kumkapı’ya gidiyoruz ve Kumkapı Eğlencesi  ( ekstra ) ile  doyasıya eğlenerek keyifli bir akşam geçirip otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.
3.GÜN BALAT – HEYBELİ ADA – BÜYÜK ADA – İZMİR
Sabah kahvaltımızın ardında otelimizden ayrılıp önce Balat ‘a gidiyoruz  ve Aya Yorgi Patrikhane Kilisesi‘ni , Sveti Stefan Kilisesi ( Demir Kilise )’ni , tarihe tanıklık eden, şiirlere konu olan tarihi  Agora Meyhanesi‘ ni , renkli ve eski  Balat Sokaklarını geziyor ve fotoğraflıyoruz. Ardından Bostancı’dan tekneye binerek (ekstra )önce Heybeli Ada’ya ve daha sonra  Büyük Ada’ya geçiyoruz. Arzu edenler faytonlarla Ada turu yapabilir. Buranın temiz havasını soluyup, kuş cıvıltıları arasında yürüyüş yapıyoruz. Serbest zamanda öğle yemeği (ekstra) molası sonrası tekneyle geri dönüyoruz ve ardından bizi bekleyen otobüsümüze binerek eşsiz güzellikteki İstanbul’a veda ediyoruz. Uygun yerlerde molalar vererek  İzmir’e dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Bir başka The Ivy Travel Agency turunda siz değerli misafirlerimizle görüşmek üzere vedalaşıyoruz.
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
º 2 gece otel konaklaması
º Oteldeki 2 sabah kahvaltısı ve 2 akşam yemeği
º The Ivy Travel Agency Rehberlik Ücreti
º Seyahat Sigorta Güvence Paketi
º Lüks araçla ulaşım
º Araç içindeki soğuk ikramlar
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
º İlk gün sabah kahvaltısı
º Öğle yemekleri
º Kişisel harcamalar
º Kişisel olarak alınacak yiyecek ve içecekler
º Kumkapı Eğlencesi
º Müze, Ören Yeri ve Saraylara giriş ücreti
º Ağva, Boğaz ve Adalar tekne ücreti

 

Enter your keyword