İSTANBUL-AĞVA-ŞİLE-ADALAR

İSTANBUL-AĞVA-ŞİLE-ADALAR

EEEE
fener-balat turu 2
f0724c88-0e2d-45b9-98e0-8d50f0cba099
5afcaedc-737b-4703-bde1-474f40ed6c28
Ekran Alıntısı
AAA
adalar_genel-00-04-min
75f32a6a-aa72-44b0-91fd-0b27fbc7a542
81d82770-187d-401c-86c3-1675e94e1736

 

İSTANBUL TURU
4 GÜN – 3 GECE
AĞVA – ŞİLE – POLONEZKÖY – ADALAR
BOĞAZ TURU-TOPKAPI SARAYI-DOLMABAHÇE SARAYI-SULTAN AHMET CAMİ-MİNİATÜRK-YEREBATAN SARNICI-DİKİLİTAŞ-AYASOFYA MÜZESİ-1453 PANORAMA FETİH  MÜZESİ -BALAT

1.GECE
Akşam 22.00 Girne Ofis önü , 22.15 Üçyol , 22.30 Üçkuyular ve 23.00 ‘da Bornova Ege Acil önünden konuklarımızı alarak yolculuğumuza başlıyoruz. İzmit-Kandıra üzerinden uygun yerlerde molalar vererek sabah saatlerinde Ağva’ya ulaşıyoruz.
1.GÜN
Serbest zamandaki sabah kahvaltımızın (ekstra) ardından gezimize doğayla romantizmin iç içe olduğu Ağva ile başlıyoruz. Burada katılacağımız muhteşem tekne gezimizin (ekstra) ardından Şile’ye geçiyoruz. Burada ilk olarak Türkiye’nin en büyük Dünyanın da ikinci büyük Feneri olan Şile Feneri gezisi ile başlıyoruz. Daha sonra İstavrit Tepesi, Hanımsuyu Çeşmesi, Şehitler Anıtı, Kavala Parkı göreceğimiz yerler arasında. Çarşısında verilen serbest zamanda öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ünlü Şile bezlerinden yapılmış ürünleri alma fırsatı bulabilirler. Daha sonra Polonezköy’e hareket ediyoruz. 1842’de Polonya’nın işgal edilmesiyle Anadolu’ya gelen Polonyalılar tarafından kurulan bu beldemiz kayın, kestane, meşe ormanları içerisinde bir doğa harikası. Buradaki gezimiz sonunda oksijen depolamış olarak İstanbul’a varıyoruz. İlk önce İstanbul fethini anlatan Panorama 1453 Fetih Müzesi’ni fotoğraflıyoruz. Yedi Tepe İstanbul turumuza Boğaz Turu (ekstra) ile başlıyoruz. Bu güzelliğin ardından İstanbul merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
2.GÜN
Sabah kahvaltımızın ardından otelden ayrılıyoruz. İstanbul gezimize ilk olarak Dolmabahçe Sarayı ile başlıyoruz. Daha sonra tarihi yarımada gezimizde sırası ile HipodrumObelisk (Dikilitaş) – Örmeli DikilitaşYılanlı SütunAlman Çeşmesi’ni gezip resimliyoruz. Serbest zamanda Sultan Ahmet Meydanı’nda (arzu edenler Sultan Ahmet köftecisinde) öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Molamızın ardından Dünya Kültür Mirasının en değerli yapıtlarından olan Topkapı Sarayı’nı ve Ayasofya Müzesi‘ni geziyoruz. Yerebatan Sarnıcı ve Türkiye’nin vitrini olan MİNİATÜRK’ü gezip keyif ve kültür dolu bir günün sonunda otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde yedikten sonra belirlenen saatte lobide buluşup dileyen misafirlerimizle Kumkapı’ya gidiyoruz. Ve Kumkapı Eğlencesi  ( ekstra ) ile  doyasıya eğlenerek keyifli bir akşam geçiriyoruz.
3.GÜN
Sabah kahvaltımızın ardında otelimizden ayrılıp önce Balat ‘a gidiyoruz  ve Aya Yorgi Patrikhane Kilisesi‘ni , Sveti Stefan Kilisesi ( Demir Kilise )’ni , tarihe tanıklık eden, şiirlere konu olan tarihi  Agora Meyhanesi‘ ni , renkli ve eski  Balat Sokaklarını geziyor ve fotoğraflıyoruz. Ardından Bostancı’dan tekneye binerek önce  Kınalı Ada‘ya sonra  Heybeli Ada’ya ve daha sonra  Büyük Ada’ya geçiyoruz. Arzu edenler faytonlarla Ada turu yapabilir. Buranın temiz havasını soluyup, kuş cıvıltıları arasında yürüyüş yapıyoruz. Serbest zamanda öğle yemeği (ekstra) molası sonrası tekneyle geri dönüyoruz. Burada bizi bekleyen otobüsümüze binerek eşsiz güzellikteki İstanbul’a veda ediyoruz. Uygun yerlerde molalar vererek Bursa-Balıkesir üzerinden İzmir’e varıyoruz. Bir başka The Ivy Travel Agency turunda siz değerli misafirlerimizi aramızda görmek üzere vedalaşıyoruz.
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
º 2 gece otel konaklaması
º Oteldeki 2 sabah kahvaltısı ve 2 akşam yemeği
º The Ivy Travel Agency Rehberlik Ücreti
º Seyahat Sigorta Güvence Paketi
º Lüks araçla ulaşım
º Araç içindeki soğuk ikramlar
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
º İlk gün sabah kahvaltısı
º Öğle yemekleri
º Kişisel harcamalar
º Kişisel olarak alınacak yiyecek ve içecekler
º Kumkapı Eğlencesi
º Müze ve Saraylara giriş ücreti
º Boğaz ve Adalar tekne ücreti

 

Enter your keyword