KAPADOKYA TURU

KAPADOKYA TURU

cappadocia-balloons
images (7)
Z9XWr_1576931145_8172
images (2)
kapadokya
yilanli-kilisesi
Mevlana-Müzesi-ve-Türbesi-Konya-1-1024×681
hac-bekta-veli-3-e1506624410231
10052018115922
1-9
goreme-acik-hava-muzesi-2
366_b
images (1)
images (5)
ihlara-vadisi-aksaray_2
turasan-şarap-evi
asmal-konak-2
images (6)

OTOBÜSLÜ KAPADOKYA TURU

Perslerin “Güzel Atlar Diyarı”
KAPADOKYA – HACIBEKTAŞ – MEVLANA

4 GÜN – 3 GECE 

(2 Gece Otel Konaklamalı)

 

5 * Otel’ de Konaklama Ayrıcalığı ile. .!!
Aksaray – Ihlara Vadisi – Kaymaklı Yeraltı Şehri – Uçhisar Kalesi – Güvercinlik Vadisi
Paşa Bağları – Çavuşin – Çanak Çömlek Atölyeleri – Hacı Bektaş- Hayal Vadisi – Üç Güzeller – Şarap Mahsenleri – Ürgüp – Onix  – Avanos – Sultan Hanı Kervansarayı- Konya – Mevlana Müzesi

TUR FİYATI: 1599 TL’ den başlayan fiyatlarla..!!

Tüm turlarımız da kademeli fiyat değişikliği uygulanabilmektedir. Kademeli kontenjan doldukça fiyatlar artış gösterebilir.

TUR TARİHLERİ : 1. TARİH : 14 – 17 NİSAN, 2. TARİH : 30 NİSAN – 3 MAYIS ( Ramazan Bayramı ), 3. TARİH : 19 -22 MAYIS, 4. TARİH : 26 – 29 MAYIS, 5. TARİH : 9 – 12 HAZİRAN, 6. TARİH : 8 – 11 TEMMUZ ( Kurban Bayramı ), 7. TARİH : 27 – 30 AĞUSTOS, 8. TARİH : 8 – 11 EYLÜL, 9. TARİH : 22 – 25 EYLÜL, 10. TARİH : 13 – 16 EKİM, 11. TARİH : 27 – 30 EKİM, 12. TARİH : 10 – 13 KASIM, 13. TARİH : 17 – 20 KASIM  
1. Gün İZMİR ÇIKIŞ
Tur Hareket Detayları,
Kalkış Yerleri :
Akşam saat 19.00 Acenta önü hareket, saat 19.05 Karşıyaka İskele hareket, saat 19.30 Üçyol hareket , saat 19.50 Üçkuyular hareket, saat 20.10 Bornova Ege Acil önünden siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra, Kula ve Afyon’da vereceğimiz molalarımızın ardından sabah saatlerinde Aksaray’a varıyoruz.
2. GÜN  IHLARA VADİSİ – GÜZELYURT – DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ – UÇHİSAR – GÜVERCİNLİK VADİSİ – AVANOS
Sabah yolda uygun bir tesiste alınan sabah kahvaltısının ardından ( ekstra ) , İç Anadolu’nun en yüksek dağlarından biri olan Hasan Dağı ‘nın eteklerindeki içerisinde 105 tane kilise barındıran Ihlara Vadisi ‘ ne geçiyoruz. Ihlara Vadisi, Melendiz Çayı boyunca yapacağımız doğa yürüyüşü esnasında Ağaçaltı Kilisesi, Sümbüllü Kilisesi ve Yılanlı Kiliseyi’ de görüyoruz. Ardından Aziz Gregorius Kilisesi ve muhteşem doğa içerisindeki Güzelyurt evlerini görüyoruz. Sonrasında ki durağımız; düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin aylarca yaşayabileceği, dünyanın en büyük yeraltı şehirlerinden biri olan, bir mühendislik harikası Derinkuyu Yeraltı Şehri. İnsanların yerin altında yaptıkları bu ilginç şehri gezerken hayranlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Yeraltı şehrinin hemen ardından Uçhisar’a doğru yola çıkıyoruz. Burada vadiye adını veren güvercinlerin öyküsü ile bütünleşen Güvercinlik Vadisi’nde fotoğraf molası verip, ardından öğle yemeğimizi (ekstra ) alıyoruz. Onyx Taş Atölyesi’ne uğruyoruz. Güvercinlik Vadisi’nin ardından Uçhisar Kalesi’ni görme ve fotoğraf çekme fırsatı buluyoruz. Sonrasında Avanos’ta bölgeye özgü Çanak – Çömlek atölyesini gezip, ustalarının elinde şekillenip esere dönüşü hakkında bilgi alıp, alışverişimizi yapıyoruz. Günün sonunda Avanos’taki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3.GÜN HACIBEKTAŞ –DEVRENT VADİSİ – ZELVE VADİSİ – PAŞABAĞ VADİSİ- GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ – ÜÇGÜZELLER – ŞARAP FABRİKASI – ASMALI KONAK – ÜRGÜP
Dileyen misafirlerimizle gün doğumunun muhteşem görüntüsünü seyretmek için erken kalkıp Balon Turu’na ( ekstra ) katılıyoruz. (Hava şartları uygun olduğu takdirde gerçekleşecektir!) Balon turumuzun ardından sabah kahvaltımızı almak üzere otele dönüyoruz. Kahvaltı sonrasında Horasan’da dünyaya gelen, 13.yy’dan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklayan, Yeniçerilerin de Piri, Hacıbektaş-ı Veli ’nin Türbesi ’nin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz. Hacı Bektaş-ı Veli Müzesi’ nde; Balım Sultan Türbesi, Güvenç Abdal Türbesi, Hacı Bektaş-i Veli Türbesi, Aslanlı Çeşme, Tarihi Karadut Ağacı, Kırklar Meydanı, Çilehane, Pir Evi, Üçüncü Avlu, Kiler Evi, Meydan Evi, Meydan Evi Cami, Aş Evi, İkinci Avlu (Dergâh Avlusu), Birinci Avlu’yu ( Nadar Avlusu ) geziyoruz. Hacıbektaş ziyaretimizin ardından uygun bir yerde öğle yemeği ( ekstra ) molamızı verdikten sonra, ilk durağımız Devrent Vadisi oluyor . Ardından, Hıristiyanlığın bölgede ilk yayılmaya başladığı yer olarak bilinen Zelve Vadisi ‘ ni geziyoruz. Sonrasında Paşabağ Vadisi’ni ve Göreme Açık Hava Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Burası aynı zamanda Peribacası oluşumu ve gelişiminin de en iyi gözlenebildiği yerlerden birisidir. Daha sonra ise şapkalı peribacalarının en güzel örneklerinin bulunduğu, aynı zamanda bütün Kapadokya Bölgesi’ nin panoramik manzarasının izlenebildiği Üçgüzeller Mevkii’ nde verilecek fotoğraf ve gezinti molası ile turumuza devam ediyoruz. Bu güzel doğa harikası oluşumların ardından, Fransız Şarapçılar Derneği ‘nden ödüllü Turasan Şarap Fabrikası’n da üzümlerin şaraba dönüşme hikayesini dinliyoruz. Fabrika gezimizi tamamladıktan sonra, Asmalı Konak dizisinin çekildiği Meşhur Asmalı Konağı fotoğraflıyor ve geziyoruz. Ardından Ürgüp’te bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimizle yemekten sonra Türk Gecesi programına katılıyoruz. ( ekstra )
4. GÜN SULTANHANI KERVANSARAYI – KONYA – MEVLANA MÜZESİ –  İZMİR
Otelde alının sabah kahvaltımızın ardından Güzel Atlar Diyarı Kapadokya’ya veda ediyoruz. İlk durağımız Selçuklu mimarisi eseri olan Sultanhanı Kervansarayı olacaktır. Bu kervansaray I. Alaeddin Keykubad tarafından yaptırılmıştır ve yaklaşık 800 yıldır dimdik ayakta durmaktadır. Bu etkileyici kervansarayı gezdikten sonra, Konya ‘ya ulaşıyoruz ve Mevlana Müzesi ve Türbesi ’ni ziyaret ediyoruz ve öğle yemeği ( ekstra ) molası veriyoruz. Sonrasında İzmir’e geri dönüş yapmak için otobüsümüzle uygun yerlerde mola vererek yola çıkıyoruz. Bir başka The Ivy Travel Agency turunda siz değerli misafirlerimizle görüşmek üzere vedalaşıyoruz.
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
º 2 gece otel konaklaması
º Otelde 2 sabah kahvaltısı ve 2 akşam yemeği
º The Ivy Travel Agency Rehberlik Ücreti
º Seyahat Sigorta Güvence Paketi
º Lüks araçla ulaşım
º Araç içinde soğuk ikramlar
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
º İlk gün yolda alınacak sabah kahvaltısı
º Öğle yemekleri
º Kişisel alışveriş ve harcamalar
º Balon Turu
º Türk Gecesi
º Müze ve Ören Yerlerine Giriş Ücretleri

Enter your keyword