KAPADOKYA TURU

KAPADOKYA TURU

kapadokya gzl
izmir_cikisli_kultur_turlari_izmir_ciki_375_3206_0001_L
Ozr8yJSThUu1KUwIp1X-6Q
Z9XWr_1576931145_8172
cappadocia-balloons
goreme-acik-hava-muzesi-2
kapadokya
1-9

 

KAPADOKYA TURU

Perslerin “Güzel Atlar Diyarı”

2 GÜN – 2 GECE
(1 Gece Otel Konaklamalı)

5 * Otel’ de Konaklama Ayrıcalığı ile. .!!
Ihlara Vadisi -Kaymaklı Yeraltı Şehri-Güvercinlik Vadisi- Manzara Tepesi-
Onyx Atölyeleri- Avanos-Türk Gecesi-Balon Turu-Çömlek Atölyeleri-
Zelve-Paşabağları-Devrent Vadisi (Hayal Vadisi) -Göreme Açık Hava Müzesi-
Üç Güzeller-Ürgüp-Asmalı Konak-Turasan Şarap Fabrikası- Sultanhanı Kervansarayı

 

TUR FİYATI: 999 TL’ den başlayan fiyatlarla..!!

Tüm turlarımız da kademeli fiyat değişikliği uygulanabilmektedir. Kademeli kontenjan doldukça fiyatlar artış gösterebilir.

TUR TARİHLERİ : 1. TARİH : 22 – 24 NİSAN , 2. TARİH : 6 – 8 MAYIS, 3. TARİH : 13 – 15 MAYIS, 4. TARİH :  3 – 5 HAZİRAN, 5. TARİH : 17 – 19 HAZİRAN, 6. TARİH  : 1 – 3 TEMMUZ, 7. TARİH : 22 – 24 TEMMUZ, 8. TARİH : 12 – 14 AĞUSTOS, 9. TARİH : 19 – 21 AĞUSTOS, 10. TARİH : 2 -4 EYLÜL, 11. TARİH : 16 – 18 EYLÜL, 12. TARİH : 30 EYLÜL – 2 EKİM, 13. TARİH : 21 – 23 EKİM, 14. TARİH : 4 – 6 KASIM, 15. TARİH : 11 – 13 KASIM, 16. TARİH : 25 – 27 KASIM, 17. TARİH : 2 -4 ARALIK, 18. TARİH : 9 – 11 ARALIK  
1. Gece İZMİR ÇIKIŞ
Tur Hareket Detayları,
Kalkış Yerleri :
Akşam saat 19.00 Mavişehir Mavibahçe önü hareket,  saat 19.15 Bostanlı İskele hareket, saat 19.20 Acenta önü  hareket , saat 19.25 Karşıyaka Anıt hareket, saat 19.30 Bayraklı Üstgeçit hareket, saat 20.00 Üçkuyular Ziraat Bankası önü hareket, saat 20.20 Hatay Üçyol Otobüs Durakları hareket, saat 20.30 Lozan Atatürk Lisesi hareket, saat 21.00 Bornova Ege Acil önünden siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra, Kula ve Afyon’da vereceğimiz molalarımızın ardından sabah saatlerinde Aksaray’a varıyoruz.

1. GÜN  IHLARA VADİSİ – YERALTI ŞEHRİ – GÜVERCİNLİK – KAPADOKYA

Aksaray Orhan Ağaçlı Tesislerinde alacağımız (ekstra) sabah kahvaltısından sonra, Nevşehir – Niğde – Kayseri üçgeninde bulunan, doğal güzelliklerini 3268 metre yüksekliğindeki İç Anadolu’nun en yüksek dağlarından biri olan Hasan Dağı ‘nın eteklerindeki içerisinde 105 tane kilise barındıran Ihlara Vadisi’ne gidiyoruz. İçinde akan Melendiz çayı ve hala yaşayanların olmasının verdiği heyecan ve güzellikle vadideki yapacağımız doğa yürüyüşü esnasında Ağaçaltı KilisesiSümbüllü Kilisesi ve Yılanlı Kiliseyi’ de görüyoruz. Ardından Aziz Gregorius Kilisesi ve muhteşem doğa içerisindeki Güzelyurt evlerini görüyoruz. Sonrasında ki durağımız; düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin aylarca yaşayabileceği, dünyanın en büyük yeraltı şehirlerinden biri olan, bir mühendislik harikası Derinkuyu Yeraltı Şehri. İnsanların yerin altında yaptıkları bu ilginç şehri gezerken hayranlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Bu büyülü atmosferden sonra öğle yemeğimizi (ekstra) almak için Güvercinlik Vadisi’nde molamızı veriyoruz. Daha sonra  UÇHİSAR KALESİ’ ni panoramik görüp fotoğrafladıktan sonra ÇANAK ÇÖMLEK ATÖLYESİ’ nde çömlekçilik hakkında bilgi alma ve alışveriş yapma fırsatı bulup, ardından peri bacalarının en güzel fotoğraflandığı yerlerden biri olan Paşabağları’nda  aldığımız serbest zamandan sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ile yemekten sonra Türk Gecesi programına katılıyoruz. ( ekstra )
2. GÜN KAPADOKYA – AVANOS – GÖREME – TURASAN ŞARAP FABRİKASI – ÜRGÜP -SULTANHANI KERVANSARAYI

Dileyen misafirlerimizle gün doğumunun muhteşem görüntüsünü seyretmek için erken kalkıp Balon Turu’na ( ekstra ) katılıyoruz. (Hava şartları uygun olduğu takdirde gerçekleşecektir!) Balon turumuzun ardından sabah kahvaltımızı almak üzere otele dönüyoruz. Sabah kahvaltısından sonra otelimizden ayrılıp, Kapadokya ‘nın en güzel yerlerinden Göreme Açık Hava Müzesi‘ni geziyoruz burası aynı zamanda Peribacası oluşumu ve gelişiminin de en iyi gözlenebildiği yerlerden birisidir. Daha sonra ise şapkalı peribacalarının en güzel örneklerinin bulunduğu, aynı zamanda bütün Kapadokya Bölgesi’ nin panoramik manzarasının izlenebildiği Üçgüzeller Mevkii’ nde verilecek fotoğraf ve gezinti molası ile turumuza devam ediyoruz. Bu güzel doğa harikası oluşumların ardından, Fransız Şarapçılar Derneği ‘nden ödüllü Turasan Şarap Fabrikası’n da üzümlerin şaraba dönüşme hikayesini dinliyoruz. Fabrika gezimizi tamamladıktan sonra  Güzel Atlar Diyarı Kapadokya’ya veda ediyoruz. Selçuklu mimarisi hanlarından en büyüğü olan Sultanhanı Kervansarayını ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin ardından  İzmir’e geri dönüş yapmak için otobüsümüzle uygun yerlerde mola vererek yola çıkıyoruz. Bir başka The Ivy Travel Agency turunda siz değerli misafirlerimizle görüşmek üzere vedalaşıyoruz.
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
º 1 gece otel konaklaması
º Otelde 1 sabah kahvaltısı ve 1 akşam yemeği
º The Ivy Travel Agency Rehberlik Ücreti
º Seyahat Sigorta Güvence Paketi
º Lüks araçla ulaşım
º Araç içinde soğuk ikramlar
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
º İlk gün yolda alınacak sabah kahvaltısı
º Öğle yemekleri
º Kişisel alışveriş ve harcamalar
º Balon Turu
º Türk Gecesi
º Müze ve Ören Yerlerine Giriş Ücretleri

 

Enter your keyword