KAPADOKYA KAYSERİ ERCİYES KAYAK MERKEZİ TURU

KAPADOKYA KAYSERİ ERCİYES KAYAK MERKEZİ TURU

 

erciyes-kayak-turu-00
izmir_cikisli_kultur_turlari_izmir_ciki_375_3206_0001_L
erciyes-kayak-merkezi
Ozr8yJSThUu1KUwIp1X-6Q
kapadokya gzl
obruk hanı
sultanhanı
goreme-acik-hava-muzesi-cevrimici-ziyarete-acildi-scaled

KAPADOKYA & KAYSERİ & ERCİYES KAYAK MERKEZİ TURU 

IHLARA VADİSİ – DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ – UÇHİSAR – GÜVERCİNLİK VADİSİ – AVANOS – ERCİYES KAYAK MERKEZİ – KAYSERİ – PASTIRMACILAR ÇARŞISI – ŞARAP MAHSENİ – ÜÇGÜZELLER – GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ – SULTANHANI KERVANSARAYI – OBRUK HANI 

4 GÜN –  3 GECE 

TUR FİYATI: 685 TL !!

TUR TARİHLERİ : 1. TARİH : 11 – 14 ŞUBAT ( SEVGİLİLER GÜNÜ ), 2. TARİH : 18 – 21 ŞUBAT, 3. TARİH : 23 – 26 ŞUBAT, 4. TARİH : 2 -5 MART, 5. TARİH : 11 – 14 MART 
1. Gün İZMİR ÇIKIŞ
Tur Hareket Detayları,
Kalkış Yerleri :

Akşam saat 19.00 Acenta önü hareket, saat 19.05 Karşıyaka İskele hareket, saat 19.30 Üçyol hareket, saat 19.50 Üçkuyular hareket, saat 20.10 Bornova Ege Acil önünden siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra, Kula ve Afyon’da vereceğimiz molalarımızın ardından sabah saatlerinde Aksaray’a varıyoruz.
2. GÜN IHLARA VADİSİ – GÜZELYURT – DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ – UÇHİSAR – GÜVERCİNLİK VADİSİ – AVANOS

Sabah yolda uygun bir tesiste alınan sabah kahvaltısının ardından ( ekstra ) , İç Anadolu’nun en yüksek dağlarından biri olan Hasan Dağı ‘nın eteklerindeki içerisinde 105 tane kilise barındıran Ihlara Vadisi ‘ ne geçiyoruz. Ihlara Vadisi, Melendiz Çayı boyunca yapacağımız doğa yürüyüşü esnasında Ağaçaltı Kilisesi, Sümbüllü Kilisesi ve Yılanlı Kiliseyi’ de görüyoruz. Ardından Aziz Gregorius Kilisesi ve muhteşem doğa içerisindeki Güzelyurt evlerini görüyoruz. Sonrasındaki durağımız; düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin aylarca yaşayabileceği, dünyanın en büyük yeraltı şehirlerinden biri olan, bir mühendislik harikası Derinkuyu Yeraltı Şehri. İnsanların yerin altında yaptıkları bu ilginç şehri gezerken hayranlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Yeraltı şehrinin hemen ardından Uçhisar’a doğru yola çıkıyoruz. Burada vadiye adını veren güvercinlerin öyküsü ile bütünleşen Güvercinlik Vadisi’nde fotoğraf molası verip, ardından öğle yemeğimizi (ekstra ) alıyoruz. Onyx Taş Atölyesi’ne uğruyoruz. Güvercinlik Vadisi’nin ardından Uçhisar Kalesi’ni görme ve fotoğraf çekme fırsatı buluyoruz. Sonrasında Avanos’ta bölgeye özgü Çanak – Çömlek atölyesini gezip, ustalarının elinde şekillenip esere dönüşü hakkında bilgi alıp, alışverişimizi yapıyoruz. Ardından Paşabağ ve Devrent Vadisi’nin benzersiz güzelliklerine tanıklık edip otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.
3. GÜN ERCİYES KAYAK MERKEZİ – KAYSERİ – PASTIRMACILAR ÇARŞISI – ŞARAP MAHSENİ

Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından (Dileyen misafirlerimizle gün doğumunun muhteşem görüntüsünü seyretmek için erken kalkıp Balon Turu’na ( ekstra ) katılabilirler. ) Kayseri’nin simgesi olan Erciyes Kayak Merkezi’ne gidiyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz kayak yapabilir, kartopu oynayabilir, bembeyaz kar manzarası eşliğinde yürüyüşler yapabilirler. Kayak merkezindeki serbest zamanımızın ardından Kayseri şehir merkezine iniyoruz. Kayseri şehir merkezinde Hunat Hatun Külliyesi, Kurtuluş Savaşı sırasında Kuvay-i Milliye Binası olarak kullanılan Saat Kulesi ve Kayseri Kalesi göreceğimiz yerler arasında. Ardından Kayseri’nin meşhur ve yöresel lezzetlerini tatmak için Pastırmacılar Çarşısı’na gidiyoruz ve burada alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Kayseri gezimizi tamamlayıp Kapadokya Bölgesi’nin meşhur üzümlerinden şarap yapımı hakkında bilgi almak için, Fransız Şarapçılar Derneği ‘nden ödüllü Turasan Şarap Fabrikası’na gidiyoruz. Ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimizle yemekten sonra Türk Gecesi programına katılıyoruz. ( ekstra )
4. GÜN ÜÇGÜZELLER – GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ – SULTANHANI KERVANSARAYI – OBRUK HANI- İZMİR

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. Şapkalı peribacalarının en güzel örneklerinin bulunduğu, aynı zamanda bütün Kapadokya Bölgesi’ nin panoramik manzarasının izlenebildiği Üçgüzeller Mevkii’ nde verilecek fotoğraf ve gezinti molası ile turumuza devam ediyoruz. Sonrasında içerisinde ilk Hristiyanlık dönemine ait birçok kilise bulunan Göreme Açık Hava Müzesi’ni ziyaret ediyoruz ve ardından Güzel Atlar Diyarı Kapadokya’ya veda ediyoruz. Yol güzergahımızda, tarihi ipek yolu üzerindeki Selçuklu mimarisi hanlarından en büyüğü olan Sultanhanı Kervansarayı’ nı ve Konya – Aksaray yolu üzerinde bulunan Obruk Hanı yani Kızören Obruğu’nu ziyaret edip, İzmir’e geri dönüş yapmak için otobüsümüzle uygun yerlerde mola vererek yola çıkıyoruz. Bir başka The Ivy Travel Agency turunda siz değerli misafirlerimizle görüşmek üzere vedalaşıyoruz.
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
º 2 gece otel konaklaması
º Otelde 2 sabah kahvaltısı ve 2 akşam yemeği
º The Ivy Travel Agency Rehberlik Ücreti
º Seyahat Sigorta Güvence Paketi
º Lüks araçla ulaşım
º Araç içinde soğuk ikramlar
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
º İlk gün yolda alınacak sabah kahvaltısı
º Öğle yemekleri
º Kişisel alışveriş ve harcamalar
º Balon Turu
º Türk Gecesi
º Müze, Milli Park ve Ören Yerlerine Giriş Ücretleri

 

Enter your keyword