LAVANTA HASADI∼SAGALASSOS∼GÖLLER BÖLGESİ TURU

LAVANTA HASADI∼SAGALASSOS∼GÖLLER BÖLGESİ TURU

lavanta
salda
SAGALASSOSA
eğirdir göl
YARIŞLI GÖLÜ
LAVANTA ıpsrta

 

 

LAVANTA HASADI∼ SAGALASSOS ∼ GÖLLER BÖLGESİ TURU

KUYUCAK KÖYÜ – ISPARTA – EĞİRDİR GÖLÜ – SAGALASSOS ANTİK KENTİ – BURDUR – SALDA GÖLÜ

Lavanta Kokulu Köy KUYUCAK 
2 GÜN – 1 GECE
ISPARTA’NIN TEK 5* OTELİNDE KONAKLAMA AYRICALIĞI…
5* BARİDA HOTELS

TUR FİYATI: 999 TL

 

TUR TARİHLER: 1. TARİH : 25 – 26 HAZİRAN, 2. TARİH : 2 – 3 TEMMUZ, 3. TARİH : 9 – 10 TEMMUZ ( Kurban Bayramı ), 4. TARİH : 16 – 17 TEMMUZ, 5. TARİH : 23 – 24 TEMMUZ, 6. TARİH : 30 – 31 TEMMUZ, 7. TARİH : 6 – 7 AĞUSTOS

1.GÜN   KUYUCAK KÖYÜ – LAVANTA TARLALARI – EĞİRDİR GÖLÜ – ISPARTA
İZMİR ÇIKIŞ
Tur Hareket Detayları,
Kalkış Yerleri :
Sabah 06:00 Girne Ofis önü, 06:05 Karşıyaka İskele önü, 06:35 Bornova Ege Üniversitesi Hastanesi Acil önü, 06:50 Üçyol, 07:05 Üçkuyular ‘dan siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra turumuza başlıyoruz. Yolda uygun bir tesiste alacağımız sabah kahvaltısının (ekstra) ardından, ‘ Türkiye’nin Lavanta Cenneti ‘ olarak bilinen Isparta’nınLavanta Kokulu Köyü Kuyucak ‘ a  doğru hareket ediyoruz. Isparta’nın Keçiborlu ilçesinde bulunan Kuyucak ( Lavanta ) Köyü’ne vardığımız da mis kokusu, muhteşem rengi ile adeta başımızı döndüren lavanta tarlalarına gidiyoruz. Lavanta tarlaları deyince aklımıza ilk olarak Fransa’nın güneyindeki Provence bölgesi gelmektedir. Ancak Kuyucak’taki gün batımının sıcak renklerine kavuşan, mor çiçeklerle bezeli, uçsuz bucaksız lavanta tarlaları Provence bölgesinin tahtına aday gösterilmektedir. Lavantalar, haziran ayında çiçeklenmeye başlamakta ve ay sonunda tamamen morarmaya başlamaktadır. Bu süre ortalama 45 ile 50 gün arasında sürmektedir ve ağustos ayında hasat edilmektedir. Burada lavanta yetiştiriciliği hakkında bilgi alıp, lavanta kokusuna doyuyoruz. Dileyen misafirlerimiz lavanta toplayıp, bol bol birbirinden güzel fotoğraflar çekebilirler. Ayrıca köylülerin kendi ürettiği lavanta suyu, lavanta ürünleri ve diğer köy ürünlerinden alışveriş yapabilirler. Kuyucak Köyü’ne mis gibi lavanta kokusu eşliğinde veda ederek, Türkiye’nin 4. büyük gölü olan ve Göller Bölgesi’nin en büyük doğal zenginliklerine sahip Eğirdir Gölü’ne gidiyoruz. Gölün etrafında eşsiz doğanın tadını çıkararak doğa yürüyüşü, fotoğraf çekimi yapıp, keyifle çaylarımızı yudumladıktan sonra Isparta’ya doğru turumuza devam ediyoruz. Isparta’da, Isparta’ya gülü ilk olarak bastonun içinde getiren Müftüzade Gülcü İsmail Efendi HeykeliniSüleyman Demirel ve Gül Heykelini, Firdevs Bey Bedesteni’ ni, Firdevs Bey Cami’ni ( Mimar Sinan Camisi ) ve Kutlubey ( Ulu Camii ) ‘i gezdikten sonra merkezde meşhur gül lokumu, gül suyu, gül sabunu alışverişi yapabilmek için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
2.GÜN SAGALASSOS ANTİK KENTİ – BURDUR – BURDUR GÖLÜ – YARIŞLI GÖLÜ – SALDA GÖLÜ – İZMİR

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıp, Ağlasun üzerinden geçerek Pisidia Bölgesi’nin Roma İmparatorluk Dönemi’nin en önemli şehri olan Sagalassos Antik Kenti’ne gidiyoruz. İlk tespiti 1706 yılında Fransız gezgin Paul Lucas tarafından yapılan, bulutların arasındaki şehir günümüze kadar en iyi şekilde korunarak gelen antik kentlerden biridir. Roma Hamamı, Aşağı ve Yukarı AgoralarıMacellumutapınakları ve dünyada en yüksek rakıma sahip olan tiyatrosuNeon KütüphanesiHelenistik ÇeşmesiHeroonAntoninler ÇeşmesiKent Villası, teraslı yapısı ve en uzun seramik üretim merkezi olması ile UNESCO DÜNYA MİRASI LİSTESİ’ne giren Sagalassos Antik Kenti’ni rehberimizin anlatımı eşliğinde gezdikten sonra lezzetleri, gölleri ve kendine has yapısı olan Burdur’a gidiyoruz. ‘’Gezilip Görülmeye Değer Müze ‘’ ödülünü alan ve sahip olduğu 60.000’den fazla kültür varlığı ile Türkiye’nin en zengin müzelerinden biri olan Burdur Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Müze gezimizin ardından panoramik Burdur şehir turumuzu yaparak, alışveriş yapabilmek ve öğle yemeği ( ekstra ) yemek için mola veriyoruz. Turumuzun devamında, Burdur Gölü’nün manzarası eşliğinde, Hacılar Köyü’nden geçip, Yarışlı Gölü’nü görüyor ve Türkiye’nin Maldivleri olarak adlandırılan Salda Gölü’ne varıyoruz. Türkiye’nin en temiz gölleri listesinde 1. ve dünyanın ise en temiz gölleri listesinde 5. Sırada yer alan Salda Gölü’nde temiz havası ve manzarası eşliğinde hoşça vakit geçirip, akşam çaylarımızı yudumladıktan sonra yolda gerekli molaları vererek, Serinhisar – Aydın üzerinden İzmir’e dönüyoruz. Bir başka The Ivy Travel Agency turunda siz değerli misafirlerimizle görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

º 1 gece otel konaklaması
º Otelde 1 sabah kahvaltısı ve 1 akşam yemeği
º The Ivy Travel Agency Rehberlik  Ücreti
º Seyahat Sigorta Güvence Paketi
º Lüks araçla ulaşım
º Araç içinde soğuk ikramlar 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
º İlk gün sabah kahvaltısı
º Öğle yemekleri
º Kişisel alışveriş ve harcamalar
º Müze, Ören Yerleri ve Milli Park  Giriş Ücretleri

Enter your keyword