OTOBÜSLÜ DOĞU ANADOLU VE GAP TURU

OTOBÜSLÜ DOĞU ANADOLU VE GAP TURU

5b3f2220537a000c40953d7e
Dara-Antik-Kenti-Mardin
St._Pierre_Kilisesi
Ani-Kenti
zeugma-mozaik-muzesi-ziyaretci-rekoru-kirdi-1566485744-17885819575
photo0jpg
Gaziantep-Kalesi
5db959122269a22b105566a6
unnamed (2)
Şanlıurfa-Balıklıgöl
2544372_1024x576
20181213092635366_01 Van Kalesi OCAK AYI
maxresdefault
20170918151950124_HATAY ANTAKYA GULCANACAR (42)

OTOBÜSLÜ BÜYÜK DOĞU VE GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU

HATAY PAYAS FARKI İLE!!!
TÜM GÜN GAZİANTEP FARKI İLE!!!
DARA HARABELERİ FARKI İLE!!!
TUNCELİ – OVACIK – MUNZUR VADİSİ RAFTİNG FARKI İLE!!

ADANA – HATAY – HALFETİ – ŞANLIURFA – GÖBEKLİTEPE -MARDİN – MİDYAT – AKDAMAR ADASI – VAN -İSHAK PAŞA SARAYI – KARS
– ANİ HARABELERİ – SARIKAMIŞ – ERZURUM – TUNCELİ – ELAZIĞ -HARPUT – MALATYA – KAYSERİ – KAPADOKYA – KONYA
10 GÜN -10 GECE

TUR FİYATI: 2699 TL

 

TUR TARİHLERİ: 1. TARİH: 26 AĞUSTOS- 5 EYLÜL, 2. TARİH: 9 – 19 EYLÜL, 3. TARİH: 16 – 26 EYLÜL, 4. TARİH: 30 EYLÜL – 10 EKİM, 5. TARİH: 7 – 17 EKİM, 6. TARİH: 21 – 31 EKİM, 7. TARİH: 28 EKİM – 7 KASIM

1. Gece İZMİR ÇIKIŞ

Tur Hareket Detayları,
Kalkış Yerleri :
Akşam saat 17.00 ‘ da Acenta önü hareket, saat 17.05 Karşıyaka İskele hareket, saat 17.35 Üçkuyular hareket, saat 17.55 Üçyol hareket, saat 18.20 ‘de Bornova Ege Acil önü hareket. Belirlediğimiz noktalardan siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra yolda gerekli molaları vererek, KulaAfyonKonya üzerinden Adana’ya ulaşıyoruz.
1. GÜN ADANA – PAYAS – İSKENDERUN – ANTAKYA – HARBİYE
Sabah saatlerinde yol üzerinde Adana’da alacağımız sabah kahvaltısının (ekstra) ardından, Adana turumuza başlıyoruz. Toros Dağları’nı aşarak, Tekir Yaylaları‘nı panoramik olarak görüyoruz. Sonrasında eski ismi ile Kilikya olan bölgenin içerisinde yer alan Seyhan ve Ceyhan nehrinin suladığı Çukurova’ya ve sonrasında Adana’ya varıyoruz. Adana’da ilk olarak Seyhan nehrinin yanında yer alan, Balkanların ve Ortadoğu’nun en büyük camilerinden olan Sabancı Merkez Camii’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Roma İmparatoru Hadrianus tarafından yaptırılan Adana Taş Köprü’ yü fotoğraflıyoruz ve ÇANEZAN ve HAZZAN seslerinin bir arada duyulduğu kadim şehir olan Hatay’a doğru yola çıkıyoruz. Turumuza Haçlılar döneminde Kudüs’e giden “mukaddes yol” üzerinde menzil yeri olarak kurulan Payas Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi ile devam ediyoruz. Adana Halep / Şam arasındaki en önemli menzil yerlerinden olan Payas’ta külliye ve kaleyi birlikte ziyaret ettikten sonra, Medeniyetler Şehri Antakya’ya doğru yola çıkıyoruz. Antakya ‘ya vardığımızda ilk olarak hem gözümüze, hem midemize hitap eden yöresel Hatay yemeklerinden yemek için öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Molamızın ardından, dünyaca ünlü ve zengin mozaiklerin büyük kısmını içinde barındıran Hatay Arkeoloji ve Mozaik Müzesi oluyor. Müzede birbirinden ilginç ve sanatsal mozaikleri ve dünyada eşine zor rastlanan mermerin dantel gibi işlendiği Antakya Lahdini gördükten sonra, 1983 yılında Papa VI. Paul tarafından hac yerlerinden biri olarak kabul edilen, bu nedenle oyulduğu dağın adı Hac Dağı olan, İlk papa olarak kabul edilen Aziz Petrus‘un ilk ibadetini yaptığı, ilk defa Hristos ( Hristiyan ) kelimesini kullandığı ve Hristiyanlığın başladığı, yayıldığı kilise olarak bilinen St. Pierre Mağara Kilisesi’ ne gidiyoruz. Kiliseyi gezdikten sonra, Anadolu ‘da kurulmuş ilk cami olan Antakya merkezdeki Habibi Neccar Cami’ye geçiyoruz. Sonrasın da, dinlerin, kültürlerin kardeşliğini simgeleyen, Musevi, Hıristiyan ve Müslüman toplumlarının yaşadığı 23 yüzyıllık geçmişi olan Ezan, Çan ve Hazzan seslerinin birbirine karıştığı Antakya’nın, meşhur çarşısı arapların Suk-ul Tavil dedikleri Antakya Uzun Çarşı’ ya geçiyor ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Çarşı ‘da dileyen misafirlerimiz ipek şallar üzerine ebruli sanatının yapılışını izleyip, kendileri ve sevdikleri için ipek şallar üzerine ebruli sanatı yapabilirler. Serbest zamanın ardından, Apollon ve Dafne efsanesine ev sahipliği yapan ve ‘Dafne’nin Gözyaşları’ olarak değerlendirilen Hatay’ın Defne ilçesindeki 3000 yıllık Harbiye Şelaleleri’ne geçiyor ve burada muhteşem doğa fotoğrafları çekip, şelale sularının dinlendirici sesi ve görüntüsü eşliğinde çay, kahve molası veriyoruz. Bu muhteşem şelaleye veda ettikten sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Grand Boğaziçi Otel’de.
2. GÜN GAZİANTEP ( TÜM GÜN )
Sabah otelde alınan kahvaltımızın ardından, Doğu’nun Paris’i olarak adlandırılan metropol olmaya aday şehrimiz Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Gaziantep’te ilk durağımız Birecik Barajı’nın suları altında kalan tarihi Zeugma Antik Kenti’nden çıkartılan mozaiklerin sergilendiği, dünyanın en büyük mozaik müzelerinden biri olan ‘’ Zeugma Mozaik Müzesi ‘’ oluyor. Dünyaca ünlü ‘’ Çingene Kızı Mozaiği’’nin yanı sıra konusunu Yunan mitolojisinden alan diğer birbirinden eşsiz ve çarpıcı mozaikleri rehberimizin anlatımı eşliğinde görüyor ve eksik parçalara zihnimizde hayat veriyoruz. Daha sonra eski Antep’ e dönüp, yapılış tarihi tam olarak bilinmeyen Gaziantep Kalesi’ni, Zincirli Bedesteni’ni, Büyük Pasajı, Hanları, Almacı Pazarı’nı, Bakırcılar ve Sedefçiler Çarşısı’nı geziyoruz. Birbirinden güzel yemeniler, yöreye özgü baharatlar, ağzımızı şenlendirecek baklava, birbirinden güzel işlemeleri olan bakır eserlerden almak ve öğle yemeği (ekstra) yemek için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeği için dileyen misafirlerimiz, dünyaca ünlü Antep Mutfağı’nın meşhur Beyran Çorbası’nın, dillere destan Antep Katmeri’nin tadına bakabilirler. Günün yorgunluğunu atmak için 17. yy ‘da Tekke Camii Külliye Binası içine kahve – kütüphane olarak kullanılan ve günümüzde Tahmis Kahvesi olarak anılan mistik mekanda sütlü melengiç kahvelerimizi içiyoruz. Ardından otelimize geçiyoruz.Akşam yemeği ve konaklama Met Gold Hotel’de.
3. GÜN HALFETİ – HARRAN – ŞANLIURFA ( Sıra Gecesi )
Sabah otelde alınan kahvaltımızın ardından, M.Ö. 9. Yüzyıl’da Asurlular tarafından Sitamrat adıyla kurulan, tarihi boyuncu Romalılar, Sasaniler, Araplar, Emeviler ve Abbasiler’ e de ev sahipliği yapmış, Fırat Nehri üzerine yapılan Birecik Barajı’nın sular altında bıraktığı ‘Sakin Şehir ‘yani ‘Citta Slow‘ ünvanına sahip olan Halfeti’ye gidiyoruz. Halfeti, ‘Ağlayan Arap Kızı ‘olarak bilinen ilkbahar ve sonbaharda çiçek açan endemik bir tür olan Karagül ile meşhurdur. Halfeti’de 1 saat sürecek bir tekne turuna katılıyoruz. (ekstra) Tekne turu sırasında sular altında kalan köyün kalıntılarını görecek, teninize değen rüzgarın keyfini çıkaracaksınız. Sonrasında Halfeti’nin sular altında kalmış manzarası eşliğinde yöresel öğle yemeği (ekstra) yiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından, peygamberler şehri Şanlıurfa’ya gidiyoruz. Halil-Ür Rahman Camii, Ayn Zeliha(Balıklı Göl), Rızvaniye Camii ve Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı geziyoruz ve meşhur Urfa çarşısında serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından, medeniyetler beşiği Harran’a doğru giderken bizleri uçsuz bucaksız Harran Ovası karşılıyor. Doğudan kuzeye kadar Tek Tek Dağları ile bizi karşılayan Harran hem Mezopotamya’dan Anadolu’ya olan önemli ticaret yolları ile, hem üç büyük felsefe ekolünden birisi olan ‘Harran Ekolü’ ile, hem yağış alan verimli toprakları ile, hem de ilkçağdan beri varlığı bilinen birçok dünyaca ünlü bilgini yetiştiren ‘Harran Üniversitesi’ ile bizleri zaman yolcuğuna çıkaracaktır. Harran’da tarihe tanıklık etmek ve anılarımıza tarihi dokunuşları eklemek için Harran Kültür Evi’ni rehberimizin anlatımı eşliğinde ziyaret ediyoruz. Kültür evi ziyaretimizin ardından tekrar Şanlıurfa’ya dönüyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. (Dedeman Şanlıurfa, Harran Otel, Nevali Otel ) Akşam yemeğinden sonra dileyen misafirlerimiz ile sıra gecesine (ekstra) katılıyoruz.
4. GÜN GÖBEKLİTEPE – MARDİN
Sabah otelde alınan kahvaltının ardından, Urfa’ya veda etmeden önce tarihin sıfır noktası olarak bilinen, dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan, 12.000 yıl önce yapılan ve dünyanın ilk tapınağı olan Göbeklitepe’ye gidiyoruz. Burada rehberimiz eşliğinde ‘T’ biçimindeki dikilitaşları ile dikkat çeken ve bütün dünyanın gözbebeği olan dünyanın ilk tapınağının sırlarını dinliyor ve geçmişe kısa bir gezintiye çıkıyoruz. Göbeklitepe ziyaretimizin ardından, Yukarı Mezopotamya’nın en eski şehirlerinden biri olan Mardin’e doğru yola çıkıyoruz. Mardin’ e vardığımızda ilk önce öğle yemeği (ekstra) için mola veriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından ilk olarak eski bir Güneş Tapınağı’nın üstüne kurulmuş ve bir zamanlar Dünya Süryanilerinin Patriklik merkezi olan Deyrulzafaran Manastırı’nı geziyoruz. Daha sonra Artuklu Dönemi’nde inşaatına başlanıp, Akkoyunlu Dönemi’nde bitirilen ve şehrin önemli anıt eserlerinden olan Kasımiye Medresesi’ni ve sonrasında eski Süryani Katolik Patrikhanesi olan, günümüzün Mardin Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından yürüyerek Mardin şehir turumuza devam ediyoruz. Mardin’in en önemli Süryani kiliselerinden Kırklar Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Mardin Çarşıları (Marangozlar, Bakırcılar, Tellallar, Sipahi vb.), Süryani taş ustalarının elemeği Mardin Evleri, Artuklu Dönemi önemli eserlerinden ve Mardin’in sembolü olmuş Ulu Cami, Mimar Sarkis Bin Lole’nin güzel eserlerinden biri olan Eski PTT Binası, Kız Meslek Lisesi Kapısı ve Artuklu Dönemi’nin önemli medreselerinden Zinciriye Medresesi’ni ziyaret ediyoruz. Mardin şehir turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Yay Grand Otel’de.
5. GÜN DARA HARABELERİ – MİDYAT – HASANKEYF – TATVAN – AKDAMAR ADASI – VAN
Sabah otelde alınan kahvaltının ardından, Güneydoğu’nun Efes’i olarak bilinen Dara’ya geçiyoruz. Eski Çağlarda Mezopotamya’nın önemli yerleşimlerinden biri ve İpek Yolu üzerinde Doğu Roma Dönemi’nde askeri bir garnizon olan Dara Antik Kenti’nde Kaya mezarları, sarnıçlar ve zindanı ziyaret ediyoruz. Dara Harabeleri gezimizin sonrasında, Kuzey Mezopotamya’nın giriş kapası olan Nusaybin üzerinden Midyat’a gidiyoruz. Midyat merkezin daracık sokaklarında yürüyerek Midyat’ı geziyoruz. Midyat’ın sembolü haline gelen ve Film Platosu olarak da kullanılan Devlet Konukevi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında Süryani ustalarının elemeği olan Telkari sanatının en güzel örneklerini göreceğiniz, Süryani şaraplarından tadacağınız, yöreye ait badem şekeri ve kuruyemiş alışverişi yapabileceğiniz Midyat Çarşısı‘nı geziyoruz ve öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından, Ilısu Baraj sularının altında kalan ve binlerce yıldır birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Hasankeyf’i görüyoruz. Daha sonra panoramik olarak Batman’ı görüp, yolda gerekli molaları vererek BeşiriKurtalanBitlisTatvan üzerinden dünyanın en büyük sodalı gölü olan Van Gölü’ne ulaşıyoruz. Eski yunan coğrafyacılar tarafından Van Gölü, Thospitis Lacus ya da Arsissa Lacus olarak adlandırılmaktadır. Günümüzdeki adını sınırlarına dahil olduğu Van ilinden almaktadır. Burada Gevaş’tan tekneye binerek (ekstra) Akdamar Adası’na gidiyoruz. Rehberimizin anlatımı eşliğinde güzeller güzeli Tamar’ın adaya ismini veren efsanesini dinleyip, ada da bulunan Abbasi Krallığı’na bağlı Vaspurakan Hanedanlığı tarafından yaptırılan Akdamar Adası Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Ada ziyaretimizin ardından Edremit üzerinden Van’a gidiyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. ( 4* Şahmaran Resort Hotel, Ramada By Wyndham )
6. GÜN MURADİYE ŞELALESİ – DOĞUBAYAZIT – İSHAK PAŞA SARAYI – KARS
Sabah otelde alınan kahvaltının ardından, Eski Van şehrini ve Kalesini panoramik olarak görüp, genetik bir hastalık sonucu iki farklı göz rengine sahip, çok iyi birer yüzücü olan Van Gölü Havzası’nda yaşayan meşhur Van Kedi’lerinin bulunduğu Kedi Evi’ni ziyaret ediyoruz. Kedi evi ziyaretimizin ardından Urartu gümüş sanatının örneklerinden olan Savat gümüş işlemeciliğini görebileceğimiz atölyede bilgi alıp, alışveriş yapıyoruz. Alışverişimizin ardından, her mevsim ayrı bir güzelliği olan Tendürek Dağı’ndan beslenen Bend-i Mahi Çayı üzerindeki görkemli Muradiye Şelalesi’ne gidiyoruz. Bu doğa harikası şelalede keyifli yürüyüşler yapıp, ruhumuzu dinlendirip, fotoğraf çekinme imkanı buluyoruz. Şelale gezimizden hemen sonra Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesine doğru yola çıkıyoruz. Tarih içerisinde birçok kavim ve medeniyete yaşam alanı sunmuş olan Doğubayazıt, Türkiye’nin doğuya açılan kapısı olarak bilinmektedir. Burada Ağrı’nın incisi, Türk mimari tarihinin en güzel eserlerinden birisi olan İshak Paşa Sarayı’nı gidiyoruz. Burası sanki bir saray değil, tüm heybetiyle canlı bir tarih, her tarafı sırlarla dolu bir efsanedir. Bizlerde bu nefes kesici yapıyı anlamak ve geçmişe heyecanlı bir yolculuğa çıkmak için rehberimizin anlatımı eşliğinde geziyoruz. Sonrasında öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından alışveriş yapmak için Pasaj’a gidiyoruz. Alışveriş molamızın ardından IğdırDigor yolu üzerinden Kars’a gidiyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği 4* The Kars Park Otel’de.
7. GÜN KARS – ANİ HARABELERİ – SARIKAMIŞ – ERZURUM
Sabah otelde alınan kahvaltının ardından, Unesco Dünya Miras Listesinde yer alan ve ‘1001 Kilise Şehri ‘ olarak adlandırılan, Bizans, İran, Suriye ve Orta Asya arası ticaret yollarının denetimini üstlenmiş olan ve tüccar kervanları açısından önemli bir köprü işlevi gören Ani Harabeleri’ ne gidiyoruz. Bu eşsiz ören yerinde Ermenistan’a en yakın noktada Arpaçay üzerindeki ipek yolu köprüsünü görecek ve rehberimizin anlatımı eşliğinde harabeleri gezip, fotoğraflar çekebileceğiz. Ani Harabeleri gezimizden sonra Kars merkeze devam ederek Kars Kalesi’ni, 12 Havariler Kilisesi’ni (Kümbet Camii), Namık Kemal Evi’ni, Tarihi Taş Köprü’yü gezip, peynir alışverişi yapıyoruz ve sonrasında öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından, donarak şehit olan Aziz Şehitlerimizi yad etmek için Sarıkamış’a gidiyoruz. Sonrasında turumuza HorasanPasinler yolu üzerinden Erzurum ile devam ediyoruz. Evliyalar Beldesi ve Dadaşlar Diyarı olarak bilinen Erzurum’da Çifte Minareli Medrese’yi, Üç Kümbetler ve Ulu Camii’yi, Yakutiye Medresesi’ni gezdikten sonra Rüstem Paşa Kervansarayı’nda Oltu Taşı alışverişi yapmak için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği 4* Palan Otel’de.
8. GÜN TUNCELİ – OVACIK – MUNZUR GÖZELERİ – MUNZUR VADİSİ MİLLİ PARKI – RAFTİNG – CEM EVİ
Sabah otelde alınan kahvaltının ardından, Tunceli’ye doğru yola çıkıyoruz. Tunceli’ye vardığımızda turumuza Ovacık ile başlıyoruz. Burada Munzur Dağları’nın güneyindeki Ovacık hakkında bilgi alıp, serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanda dileyen misafirlerimiz yöresel ürünler alabilir ve öğle yemeği (ekstra) yiyebilirler. Sonrasında Munzur Çayı’nın ana kaynağını oluşturan Munzur Gözeleri’ni ziyaret edip, 1971 yılında milli park ilan edilen, sarı, kırmızı, turuncu ve yeşilin binbir tonunun bir arada görebileceğimiz Munzur Vadisi Milli Parkı’na gidiyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz doğa ile iç içe Munzur Çayı’nın sularında Rafting yapıp unutulmaz ve nefes kesici bir an yaşayabilir, dileyen misafirlerimiz doğa yürüyüşleri yapıp, fotoğraf çekebilirler. Munzur’un bizleri kucaklayan doğasına veda ederken yönümüzü Tunceli merkeze çeviriyoruz ve burada serbest zaman veriyoruz. Ve sonrasında Alevi kültürünün simgesi olan Cem Evi ziyaretimizi gerçekleştirip Tunceli’ye veda ediyoruz. Elazığ’a doğru yola çıkıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. (5*DoubleTree By Hilton Elazığ, 5*Ramada Elazığ Otel )
9. GÜN ELAZIĞ – HARPUT – ELAZIĞ – MALATYA – KAYSERİ
Sabah otelde alınan kahvaltının ardından, burada ilk olarak Unesco Kültür Mirası Geçici Listesi’ne giren, bir Açıkhava Müzesi konumunda ve bir Urartu Kalesi olan Tarihi Harput Antik Kenti’ni rehberimizin anlatımı eşliğinde gezerek turumuza başlıyoruz. Burada Harput Kalesi, Ulu Camii, Kurşunlu Camii ve Çınar Ağacı, Meryem Ana Kilisesi (Süryani Kilisesi), Arap Baba Türbesi göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında Elazığ merkeze geçiyoruz. Merkezde alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Ardından turumuza Malatya ile devam ediyoruz. Burada şehir merkezi turu yapıp, öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Malatya gezimizin ardından yolda gerekli molaları vererek Kayseri’ye gidiyoruz. Kayseri’ de Saat Kulesi’ni ve içerisinde çarşı bulunan Kayseri Kalesi’ni gezdikten sonra otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. (Divan City Otel, The Kayseri Loft Otel, Wydham Grand Kayseri , Emin Koçak Otel )
10. GÜN KAYSERİ – KAPADOKYA – KONYA – MEVLANA MÜZESİ – İZMİR
Sabah otelde alınan kahvaltının ardından, Çifte Medrese olarak da bilinen Gevser Nesibe Tıp Tarihi Müzesi yani Selçuklu Müzesini ve Hunat Hatun Külliyesi’ni ziyaret ettikten sonra Kayseri’ye veda edip, Kapadokya’ya doğru yola çıkıyoruz. Kapadokya’da Üç Güzeller, Ürgüp, Güvercinlik Vadisi ve Uçhisar Kalesi’ni görüp, fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Aksaray üzerinden Konya’ya varıyoruz. Konya’da öğle yemeği molamızın ardından Mevlana Müzesi’ni ziyaret ediyoruz ve AfyonKula üzerinden yolda gerekli molaları vererek İzmir’e dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Bir başka The Ivy Travel Agency turunda siz değerli misafirlerimizle görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

º 9 Gece Otel Konaklaması
º Otelde alınan 9 Sabah Kahvaltısı ve 9 Akşam Yemeği
º Son Model Otobüs ile Ulaşım
º The Ivy Travel Agency Rehberlik Ücreti
º Seyahat Sigorta Güvence Paketi
º Araç içi soğuk ikramlar

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

º İlk gün sabah kahvaltısı ve son gün akşam yemeği
º Öğle yemekleri
º Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri
º Halfeti tekne ücreti
º Urfa Sıra Gecesi
º Akdamar Adası’na geçiş tekne ücreti
º Munzur Rafting
º Molalarda ve otellerde ekstra yiyecek ve içecek harcamaları
º Kişisel alışverişler

Enter your keyword