PAMUKKALE AFRODİSİAS TURU

PAMUKKALE AFRODİSİAS TURU

xBav0Z65uv6wXc60IYIg5sxNkSxlVecUMLm2WfyF
Pamukkale-Travertenleri-Giris-Ucreti-1024×680
MTU4NTdlNGE2ZWUxZTk
5e0e4ff455428416440621f0
s-82428c47ff576ebbf744f9f48f3185f203a71f9c
Hierapolis-Antik-Kenti
2182d4c6654267c7037e8de68500bd5f
denizli-buldan-evleri-ziyaretci-bekliyor20
8ceff6d5f883c9d27438d6a84c7f0c99

PAMUKKALE TURU

AFRODİSİAS ANTİK KENTİ – KARAHAYIT – HİERAPOLİS ANTİK KENTİ – KLEOPATRA HAVUZU – TRAVERTEN TERASI – BULDAN KASABASI

5* ADEMPİRA TERMAL & SPA HOTEL FARKIYLA!!

TUR FİYATI: 475 TL

          

 

 Tur Tarihleri : 1. Tarih : 13 – 14 Şubat ( Sevgililer  Günü Özel ), 2. Tarih : 27 – 28 Şubat, 3. Tarih : 13 – 14 Mart, 4. Tarih : 20 – 21 Mart   
1. GÜN AFRODİSİAS ANTİK KENTİ – KARAHAYIT – KIRMIZI SU 
Sabah saat 06.45 Acenta önü hareket, saat 06.50 Karşıyaka İskele önü hareket, saat 07.15 Üçyol hareket, saat 07.35 Üçkuyular hareket ve saat 08.00 ‘de Bornova Ege Acil önünden siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz.
Yolda uygun bir tesiste kahvaltı için ( ekstra ) molamızı aldıktan sonra, AydınNazilli üzerinden giderek ilk durağımız Afrodisias Antik Kenti ‘ne ulaşıyoruz. Afrodisias’ın arkeolojik önemi, Geç Helenistik Dönem’den Roma ve Bizans dönemlerine kadar süren yoğun bir fikir ve değer alışverişini gözler önüne seren, büyük ölçüde mermerden inşa edilmiş yapıların ve bunlarla ilişkili kabartma ve yazıtların istisnai ölçüde iyi korunmuş olmasından gelmektedir. Afrodisias, MS 1.-5. yüzyıllar arasında bütün Akdeniz dünyasında büyük üne kavuşan, başta Roma olmak üzere, İmparatorluğun dört bir yanında imzalarını taşıyan eserleri bulunan heykeltıraşlar yetiştirmiştir. Türkiye’nin Dünya Mirası Listesi’ne giren bu antik kentimiz Ara Güler’in 1958 yılında Aydın’da kaybolması sonucunda ortaya çıkmıştır. Afrodisias Antik Kenti’ni gezerken geçmiş ile günümüz arasındaki mükemmelliğin keyfini çıkaracak ve eşsiz fotoğraflar çekebileceksiniz. Antik kent gezimizin ardından öğle yemeği ( ekstra ) için bölgedeki restorantımıza geçiyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz meşhur Karacasu Pidesi’nin tadına bakabilirler. Öğle yemeğimizin sonrasında rotamızı Karahayıt ‘a çeviriyoruz. Karahayıt ‘ ta termal suyun kaynağı olan Kırmızı Su’yu görüyoruz ve ardından aynı bölgede bulunan otelimize yerleşiyoruz. Otelimizde dileyen misafirlerimiz termal hizmetinden yararlanabilir. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.
2. GÜN HİERAPOLİS ANTİK KENTİ – KLEOPATRA HAVUZU – PAMUKKALE TRAVERTENLERİ – BULDAN – İZMİR 
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıp, UNESCO Dünya Kültürel ve Doğal Miras Listesi’nde yer alan Pamukkale’nin doğal güzelliklerini keşfetmeye gidiyoruz. İlk durağımız Hierapolis Antik Kenti olacaktır. Hierapolis antik kentinin, şehrin isminden hareket ederek, M.Ö. 2. yüzyılda Bergama krallarından II. Eumenes tarafından kurulduğunu, ismininde bu nedenle Bergama’nın kahramanı Telephos’un karısı Amazonlar Kraliçesi Hiera’dan aldığı tahmin edilmektedir. “Hiera” kelimesi Helen dilinde “kutsal” anlamına gelmektedir. İçerisinde Kuzey Bizans Kapısı, Frontinus (Domitianus) Kapısı, Frontinus Caddesi, Büyük Hamam, Su Kanalları ve Nymphaeum (Su Deposu), Apollon Tapınağı, Tiyatro, St. Philippus ‘un Mezarı, Güney Bizans Kapısı gibi yapıları içinde bulundurmaktadır. Ayrıca kentte bulunan Antik Havuz yani Kleopatra Havuzu, M.S 692’de meydana gelen depremde, sütunların yıkılması ve termal suyun birikmesiyle doğal yollarla oluşan dört mevsim değişmeyen 36 derecelik suya sahiptir. Havuza Kleopatra Havuzu denmesinin sebebi , Mısır kraliçesi Kleopatra’nın havuzun namını duyup girmeye gelmesindendir. Ardından tarih boyunca birçok medeniyete ve kültüre ev sahipliği yapan Pamukkale Travertenleri’ ni geziyoruz. Burası Menderes nehrinin kıyısında teraslı tepeleri ile pamuklardan oluşan bir kale imajı yarattığı için Pamukkale adını almıştır. Traverten teraslarını en güzel seyir noktasından fotoğrafladıktan sonra Buldan’a doğru yola çıkıyoruz. Yeşilin ve tarihin buluştuğu kent olan Buldan çok eski bir yerleşim yeri olduğundan, buradaki evler tarihi önem taşımaktadır. Ahşap ve cumbalı sundurmaları olan evlerin özellikle saçak ve bacalarındaki süslemeler dikkat çekmektedir. Buldan ‘da vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz tarihi sokakta dolaşabilir, dileyen misafirlerimiz meşhur Buldan Bezi alışverişi yapabilirler. Ayrıca öğle yemeği ( ekstra ) molamızı da burada alıyoruz. Buldan gezimizin ardından AlaşehirSalihli üzerinden yolda gerekli molaları yaparak İzmir’e dönüyoruz. Bir başka The Ivy Travel Agency turunda siz değerli misafirlerimizle görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

º 1 gece Termal otel konaklaması
º Otelde alınan 1 sabah kahvaltısı ve 1 akşam yemeği 
º The Ivy Travel Agency Rehberlik Ücreti
º Seyahat Sigorta Güvence Paketi
º Lüks araçla ulaşım (46 kişilik otobüste 22 kişilik ulaşım)
º Termal keyfi ( Masaj ve spa dışında bütün termal olanaklar dahil )

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

º İlk gün yolda alınacak sabah kahvaltısı
º Öğle yemekleri
º Otelde alınacak bütün içecekler
º Müze ve Ören Yerlerine Giriş Ücretleri
º Kişisel alışveriş ve harcamalar
º Masaj, Spa

Enter your keyword