SAGALASSOS VE GÖLLER BÖLGESİ TURU

SAGALASSOS VE GÖLLER BÖLGESİ TURU

 

eğirdir gölü
salda
Slide background
yarışlı gölü 2
Sagalassos-antik-kenti-kesfe-cagiriyor-2


SAGALASSOS VE GÖLLER BÖLGESİ TURU

KAKLIK MAĞARASI – ISPARTA – EĞİRDİR GÖLÜ – BURDUR – SALDA GÖLÜ

2 GÜN – 1 GECE

 

ISPARTA’NIN TEK 5* OTELİNDE KONAKLAMA AYRICALIĞI…
5* BARİDA HOTELS

TUR FİYATI: 449 TL

TUR TARİHLER: 1. TARİH : 11 – 12 EYLÜL, 2. TARİH : 25 – 26 EYLÜL, 3. TARİH : 9 – 10 EKİM, 4. TARİH : 23 – 24 EKİM, 5. TARİH : 13 – 14 KASIM, 6. TARİH : 27 – 28 KASIM, 7. TARİH : 11 – 12 ARALIK 

 

1. GÜN   KAKLIK MAĞARASI – ACIGÖL – ISPARTA – EĞİRDİR GÖLÜ
İZMİR ÇIKIŞ
Tur Hareket Detayları,
Kalkış Yerleri :

Sabah 06:00 Girne Ofis önü, 06:05 Karşıyaka İskele önü, 06:35 Bornova Ege Üniversitesi Hastanesi Acil önü, 06:50 Üçyol, 07:05 Üçkuyular ‘dan siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra turumuza başlıyoruz. Yolda uygun bir tesiste alacağımız sabah kahvaltısının (ekstra) ardından kaynak sularının oluşturduğu travertenlerle kaplı, basamak halinde havuzlardan oluşan, Pamukkale travertenlerine benzeyen ve yüksek dağları oluşturan kayaların, ovada kaybolduğu yerde bulunan Kaklık Mağarası’na gidiyoruz. Mağarada bulunan sarkıtlar oldukça dikkat çekici bir görüntüye sahiptir ve içerisinde bol miktarda termal su kaynağı bulunmaktadır. Burada bulunan su kaynağının pek çok cilt hastalığına iyi geldiği de bilinmektedir. Kaklık Mağarası gezimizin hemen ardından yaz – kış flamingo sürülerinin yaşayabildiği özel bölgelerden biri olan Acıgöl’ü panoramik olarak görerek, Isparta’ya doğru turumuza devam ediyoruz. Isparta’da ilk olarak merkezde meşhur Isparta Kebabı yemek için öğle yemeği ( ekstra ) molası veriyoruz. Öğle yemeği molamızın ardından Isparta’ya gülü ilk olarak bastonun içinde getiren Müftüzade Gülcü İsmail Efendi Heykelini, Süleyman Demirel ve Gül Heykelini, Firdevs Bey Bedesteni’ ni, Firdevs Bey Cami’ni ( Mimar Sinan Camisi ) ve Kutlubey ( Ulu Camii ) ‘i gezdikten sonra merkezde meşhur gül lokumu, gül suyu, gül sabunu alışverişi yapabilmek için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın bitiminde günün değişik zamanlarında farklı renkler alan, Türkiye’nin 4. büyük gölü olan ve Göller Bölgesi’nin en büyük doğal zenginliklerine sahip Eğirdir Gölü’ne gidiyoruz. Gölün etrafında eşsiz doğanın tadını çıkararak doğa yürüyüşü, fotoğraf çekimi yapıp, keyifle çaylarımızı yudumladıktan sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
2. GÜN SAGALASSOS ANTİK KENTİ – BURDUR – BURDUR GÖLÜ – YARIŞLI GÖLÜ – SALDA GÖLÜ – İZMİR 
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıp, Ağlasun üzerinden geçerek Pisidia Bölgesi’nin Roma İmparatorluk Dönemi’nin en önemli şehri olan Sagalassos Antik Kenti’ne gidiyoruz. İlk tespiti 1706 yılında Fransız gezgin Paul Lucas tarafından yapılan, bulutların arasındaki şehir günümüze kadar en iyi şekilde korunarak gelen antik kentlerden biridir. Roma Hamamı, Aşağı ve Yukarı Agoraları, Macellumu, tapınakları ve dünyada en yüksek rakıma sahip olan tiyatrosu, Neon Kütüphanesi, Helenistik Çeşmesi, Heroon, Antoninler Çeşmesi, Kent Villası, teraslı yapısı ve en uzun seramik üretim merkezi olması ile UNESCO DÜNYA MİRASI LİSTESİ’ne giren Sagalassos Antik Kenti’ni rehberimizin anlatımı eşliğinde gezdikten sonra lezzetleri, gölleri ve kendine has yapısı olan Burdur’a gidiyoruz. ‘’Gezilip Görülmeye Değer Müze ‘’ ödülünü alan ve sahip olduğu 60.000’den fazla kültür varlığı ile Türkiye’nin en zengin müzelerinden biri olan Burdur Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Müze gezimizin ardından panoramik Burdur şehir turumuzu yaparak, alışveriş yapabilmek ve öğle yemeği ( ekstra ) yemek için mola veriyoruz. Turumuzun devamında, Burdur Gölü’nün manzarası eşliğinde, Hacılar Köyü’nden geçip, Yarışlı Gölü’nü görüyor ve Türkiye’nin Maldivleri olarak adlandırılan Salda Gölü’ne varıyoruz. Türkiye’nin en temiz gölleri listesinde 1. ve dünyanın ise en temiz gölleri listesinde 5. Sırada yer alan Salda Gölü’nde temiz havası ve manzarası eşliğinde hoşça vakit geçirip, akşam çaylarımızı yudumladıktan sonra yolda gerekli molaları vererek, SerinhisarAydın üzerinden İzmir’e dönüyoruz. Bir başka The Ivy Travel Agency turunda siz değerli misafirlerimizle görüşmek üzere vedalaşıyoruz.
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
º 1 gece otel konaklaması
º Otelde 1 sabah kahvaltısı ve 1 akşam yemeği
º The Ivy Travel Agency Rehberlik  Ücreti
º Seyahat Sigorta Güvence Paketi
º Lüks araçla ulaşım
º Araç içinde soğuk ikramlar 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
º İlk gün sabah kahvaltısı
º Öğle yemekleri
º Kişisel alışveriş ve harcamalar
º Müze, Ören Yerleri ve Milli Park  Giriş Ücretleri

Enter your keyword