VAN GÖLÜ EKSPRESİ İLE DOĞU ANADOLU TURU

VAN GÖLÜ EKSPRESİ İLE DOĞU ANADOLU TURU

VANGOLU_EKSPRESI-17KW67D_5422
ekspresiçi
20181213092635366_01 Van Kalesi OCAK AYI
aniii
Tren5
akdamar kilisesi
cildir-golu-3
doga-harikasi-muradiye-selalesi-kismen-dondu_cfdf599
12 havariler kilisesi
ani harabeleri
anıtkabir kış
650×344-tarihi-ishak-pasa-sarayinda-kis-guzelligi-1608800128019

VAN GÖLÜ EKSPRESİ İLE DOĞU ANADOLU TURU

⇒ 2 GECE KARS KONAKLAMA FARKI İLE !!
⇒ 2 GECE VAN KONAKLAMA FARKI İLE !!
⇒ TATVAN – ANKARA ARASI VAN GÖLÜ EKSPRESİ  FARKI İLE !!
⇒ İZMİR – ERZURUM / ANKARA – İZMİR UÇAK BİLETLERİ DAHİL !!

ERZURUM – ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE – SARIKAMIŞ – KARS – ANİ HARABELERİ – ÇILDIR GÖLÜ – IĞDIR – AĞRI – DOĞUBAYAZIT – İSHAK PAŞA SARAYI – MURADİYE ŞELALESİ – VAN – EDREMİT – GEVAŞ – VAN GÖLÜ – AKDAMAR ADASI – BİTLİS – TATVAN – ANITKABİR – ANKARA

6 GÜN – 5 GECE 

TUR FİYATI : 6999 TL

TUR TARİHLERİ: 1. TARİH:  25 – 30 KASIM, 2. TARİH: 9 – 14 ARALIK, 3. TARİH: 16 – 21 ARALIK, 4. TARİH: 30 ARALIK – 4 OCAK, 5. TARİH: 13 – 18 OCAK, 6. TARİH: 27 OCAK – 1 ŞUBAT, 7. TARİH: 10 – 15 ŞUBAT, 8. TARİH: 24 ŞUBAT – 1 MART, 9. TARİH: 3 – 8 MART, 10. TARİH:  17 – 22 MART
1. GÜN İZMİR – ERZURUM – ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE – SARIKAMIŞ – KARS

Siz değerli misafirlerimizle Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşup, check-in işlemleri sonrasında, saat 10:05 uçağı ile hareket ederek, Erzurum Havalimanı’na ulaşıyoruz. Burada bizi bekleyen aracımıza yerleşip, ‘’ Evliyalar Beldesi ve Dadaşlar Diyarı ‘’ Erzurum’a geçiyoruz. Doğu Anadolu Bölgesi’nin en kalabalık 2. şehri olan Erzurum’da öğle yemeğimizi (ekstra) meşhur ‘’ Çağ Kebabı ‘’ olarak aldıktan sonra, Anadolu Selçuklu Dönemi medreselerinden olan ve Erzurum’un simgesi haline gelen Çifte Minareli Medrese’ yi rehberimizin anlatımı eşliğinde gezerek turumuza başlıyoruz. Ardından 1670 yılı tarihli levhasıyla halka vergi indirimi getirildiğini belirten fermanın dış avlu duvarında asılı olduğu Lala Mustafa Paşa Camii, Ulu Camii, Üç Kümbetler, Yakutiye Medresesi Türk İslam Eserleri ve Etnografya Müzesi gezilerimizi tamamlayıp, Erzurum’un meşhur Oltu Taşı ürünlerinin sergilendiği Taşhan ‘a (Rüstem Paşa Bedesteni) gidiyoruz ve alışveriş yapmak isteyen misafirlerimiz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından Karga Pazarı ve Aras nehirlerinin birleştiği yerde bulunan, Tarihi İpek Yolu güzergahına inşa edilmiş Çobandede Köprüsü’nü görüp, Sarıkamış’a gidiyoruz.  Birinci Dünya Savaşı’nda Sarıkamış cephesinde Allahuekber Dağları’nın sert kış koşullarında 60 bini donarak olmak üzere 78 bin şehit verdiğimiz Sarıkamış Şehitlik Anıtı’nı ziyaret ediyoruz. Sarıkamış ziyaretimizin sonrasında Türkiye’nin en çok heykele ve görkemli bir soyluluk içindeki taş evlere sahip olan şehri Kars’a gidiyoruz ve Kars merkezde bulunan otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.
2. GÜN KARS – ANİ HARABELERİ – ÇILDIR GÖLÜ

Sabah otelde alınan kahvaltımızın ardından, Kars turumuza başlıyoruz. İlk olarak Osmanlı – Rus savaşlarına tanıklık eden Kars Kalesi’ni, kalenin güney eteğinde yer alan şehirdeki Ermeni kiliselerinden birisi olan Kümbet Camii’ yi (12 Havariler Kilisesi), Taş Köprü’yü, Osmanlı hamamlarını, Namık Kemal Evi’ni, Katerina Sarayı’nı, kentin ilk tiyatrosu olan Defterdarlık Binası’nı, Evliya Camii‘ yi (Ebu’l Hasan Harekani), Vali Konağı’nı (Tüccar Stavişku Evi) ve Kars sokaklarını rehberimizin anlatımı eşliğinde geziyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın sonrasında Unesco Dünya Miras Listesinde yer alan ve ‘1001 Kilise Şehri ‘olarak adlandırılan, Bizans, İran, Suriye ve Orta Asya arası ticaret yollarının denetimini üstlenmiş olan ve tüccar kervanları açısından önemli bir köprü işlevi gören Ani Harabeleri’ ne gidiyoruz.  Bu eşsiz ören yerinde Ermenistan’a en yakın noktada Arpaçay üzerindeki ipek yolu köprüsünü görecek ve rehberimizin anlatımı eşliğinde harabeleri gezip, fotoğraflar çekebileceğiz. Ardından, Ardahan ve Kars sınırları içerisinde kalan Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük tatlı su gölü ve en büyük ikinci gölü olan Çıldır Gölü’ne gidiyoruz. Kışın buz tutan ve eşsiz bir görünüme sahip olan gölde dileyen misafirlerimiz atlı kızak ile gezinebilir, beyaz güzelliğin tadını çıkarabilirler. Çıldır Gölü’nde keyifli geçen vaktimizin sonrasında Kars merkezde bulunan otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Akşam yemeğinden sonra dileyen misafirlerimiz ile meşhur Kafkas ve Kars oyunları ve canlı müzik eşliğinde Kafkas Gecesi’ne (ekstra) katılıyoruz.
3. GÜN IĞDIR – AĞRI – DOĞUBAYAZIT – İSHAK PAŞA SARAYI – MURADİYE ŞELALESİ – VAN

Sabah otelde alınan kahvaltımızın ardından, Kars’a veda ederek, DigorTuzluca yolu üzerinden Iğdır’a doğru ilerliyoruz ve Türkiye’nin en yüksek dağı olan,‘’ İki Bacı Efsanesi ‘’ mitolojisine sahip Ağrı Dağı’nı görmeye başlıyor ve onun büyüleyici manzarası eşliğinde Iğdır’dan AğrıDoğubayazıt’a doğru gidiyoruz. Doğubayazıt’a vardığımızda ilk olarak Pasaj’da alışveriş yapmak isteyen misafirlerimiz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından nefes kesici yapısı ile taşa oyulmuş, göreni kendisine hayran bırakan, Ağrı’nın gözbebeği, Topkapı Sarayı’ndan sonra ülkemizin son devirde yapılmış en ünlü ve değerli saraylarından olan İshak Paşa Sarayı’na gidiyoruz. Mistik havası ve mimari yapısı ile bizleri büyüleyen bu muhteşem sarayı rehberimizin anlatımı eşliğinde geziyor ve öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Öğle yemeği molamızın sonrasında volkanik bir dağ olan, binlerce yıl öncesinde patlamış lav akıntısının esrarengiz renkleri ve şekilleri oluşturduğu Tendürek Dağı’nın muhteşem manzarası eşliğinde Van’a bağlı Muradiye ilçesine geliyor ve burada ilçe ile aynı ismi taşıyan Bend-i Mahi üzerindeki görkemli Muradiye Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Doğanın yaptığı bir beste gibi her mevsim ayrı güzel olan bu doğa harikası şelalenin etrafında yürüyüşler yapıp, birbirinden eşsiz fotoğraflar çekiyoruz ve Van’da bulunan otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.
4. GÜN VAN – EDREMİT- GEVAŞ – VAN GÖLÜ – AKDAMAR ADASI

Sabah otelde alınan kahvaltımızın ardından, Urartu Devleti’nin başkenti ‘’ Güneş Ülkesi ‘’ Eski Van (Tuşpa) turumuza başlıyoruz. Rehberimizin anlatımı eşliğinde Van Kalesi’ni görüp, Van Kültür Evi’ni, Van Kedi Evi’ni, Van Urartu Müzesi’ni geziyoruz ve Urartu el sanatlarının zengin motiflerle güzelleştirilmiş gümüş işçiliğinin yapımı hakkında bilgi alıp, alışveriş molası veriyoruz. Alışveriş molamızın ardından Edremit üzerinden dünyanın en büyük sodalı gölü olan Van Gölü’nün manzarası eşliğinde giderek Gevaş’a ulaşıyoruz. Burada göl kıyısındaki restoranımızda öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz Van Gölü’ne has meşhur inci kefalini tadabilirler. Öğle yemeği molamızın sonrasında Gevaş’tan tekneye binerek (ekstra) Van Gölü’nden Akdamar Adası’na geçiyoruz. Eski Yunan coğrafyacılar tarafından Van Gölü, Thospitis Lacus ya da Arsissa Lacus olarak adlandırılmaktadır. Günümüzdeki adını sınırlarına dahil olduğu Van ilinden almaktadır. Akdamar Adası’nda rehberimizin anlatımı eşliğinde güzeller güzeli Tamar’ın adaya ismini veren efsanesini dinleyip, ada da bulunan Abbasi Krallığı’na bağlı Vaspurakan Hanedanlığı tarafından yaptırılan Akdamar Adası Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Ada ziyaretimizin ardından Gevaş’ta Selçuklu Mezarlığı ve Halime Hatun Türbesi’ni görüp, Edremit üzerinden Van’a gidiyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.
5. GÜN BİTLİS -TATVAN – VAN GÖLÜ EKSPRESİ TREN YOLCULUĞU

Sabah otelde erken saatlerde alınan kahvaltımızın ardından, Tatvan’a doğru yola çıkıyoruz. Burada Tatvan Tren İstasyonu’nun da bizleri bekleyen Van Gölü Ekspresi Treni’ne biniyoruz. Van Gölü Ekspresi Treni hafta da 2 kere Ankara – Tatvan, Tatvan – Ankara arası hizmet vermektedir. Ankara’dan Salı ve Pazar günleri hareket eden tren, Tatvan’dan Salı ve Perşembe günleri hareket eder. Tren TatvanMuşElazığMalatyaSivasKayseriKırıkkaleAnkara güzergahlarından geçmektedir. Trende yer alan yataklı ve örtülü kuşetli vagonlara yerleşip, birbirinden eşsiz dağ ve göl manzaraları eşliğinde unutulmaz anlar yaşayacağımız yaklaşık olarak 26 saat sürecek olan Van Gölü Ekspresi yolculuğumuza başlayıp, Ankara’ya doğru ilerliyoruz. Misafirlerimiz öğle ve akşam yemeğini (ekstra) trende bulunan restorandan veya mola yerlerinde garlarda bulunan restoranlardan alabilirler. Konaklama Van Gölü Ekspresi trenimizde.
6. GÜN ANKARA – ANITKABİR – İZMİR

Sabah saatlerinde İç Anadolu’nun bozkır manzaralarını seyrederek devam edeceğimiz Van Gölü Ekspresi yolculuğumuzu, öğle saatlerinde Ankara Tren Garı’na ulaşarak sonlandırıyoruz. Ardından bizleri bekleyen aracımıza binerek, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ‘ün Anıttepe’ de bulunan kabrine Anıtkabir’e gidiyoruz. Aslanlı yoldan geçerek, Atamızın huzurunda olmanın gururunu hissedip, saygı duruşumuzu gerçekleştiriyoruz ve Kurtuluş Savaşı Müzesi ‘ni geziyoruz. Anıtkabir ziyaretimizin sonrasında öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Öğle yemeği molamızın ardından İzmir’e dönüş için Ankara Esenboğa Havalimanı’na geçiyoruz. Check-in işlemleri sonrasında, saat 19:55 uçağı ile hareket ederek, İzmir’e dönüyoruz. Bir başka The Ivy Travel Agency turunda siz değerli misafirlerimizle görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
º 4 Gece Otel Konaklaması
º Otelde alınan 4 Sabah Kahvaltısı ve 4 Akşam Yemeği
º  İzmir – Erzurum Uçak Bileti
º Ankara – İzmir Uçak Bileti
º Van Gölü Ekspresi Seferi Tren Bileti (Yataklı ve Kuşetli Vagon)
º 1 Gece Van Gölü Ekspresi Treni Konaklaması (Yataklı ve Kuşetli Vagon)
º Son Model Otobüs ile Ulaşım
º The Ivy Travel Agency Rehberlik Ücreti
º Seyahat Sigorta Güvence Paketi
º Araç içi soğuk ikramlar
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
º Van Gölü Ekspresi Tren Seyahati boyunca alınan bütün öğünler
º Öğle yemekleri
º Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri
º Çıldır Gölü Kızak ücreti
º Kafkas Gecesi
º Akdamar Adası’na geçiş tekne ücreti
º Molalarda ve otellerde ekstra yiyecek ve içecek harcamaları
º Kişisel alışverişler

Enter your keyword